کدخبر : 162703
دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

اجازه ندادیم تا کنون ملخ خسارتی ایجاد کند

جنوب پرس: معاونت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با تاکید بر اینکه تا کنون اجازه ندادیم ملخ خسارتی ایجاد کند، گفت: با توجه به اینکه غلظت آفت ملخ در استان‌های مجاور بیشتر است پایش‌های ما ادامه دارد.

 اجازه ندادیم تا کنون ملخ خسارتی ایجاد کند

محمد قاسمی نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار جنوب پرس ، در اهواز در رابطه با ورود ملخ به خوزستان اظهار کرد: آفت ملخ از تاریخ ۱۱بهمن سال گذشته وارد خوزستان شد و مربوط به الان نیست و اماکنی که آفت ملخ آنها را آلوده کرده شامل: هندیجان، جنوب بهبهان و ماهشهر است.

وی افزود: تا کنون چیزی حدود ۷ هزارو ۲۰۰ هکتار در کل استان سمپاشی شد؛ بالغ بر ۶۰۰ هزار هکتار در استان پایش شد.

معاونت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه ۲۷ گروه پایش و ۱۷ گروه مبارزه با آفت ملخ داریم، گفت: عملیات سمپاشی ۷ هزارو ۲۰۰ هکتار به وسیله هواپیما، پهباد، سمپاش‌های یو ال وی و … که به طور کل به وسیله ۲۰۰ دستگاه در حال مبارزه با این آفت هستیم.

قاسمی‌نژاد با تاکید بر اینکه تا کنون اجازه ندادیم ملخ خسارتی ایجاد کند، بیان کرد: با توجه به اینکه غلظت آفت ملخ در استانهای مجاور بیشتر است پایش‌های ما ادامه دارد به همین دلیل حتی پوره‌های جدید را نیز سمپاشی می‌کنیم.

وی با اشاره به آلودگی کشورهای کویت و عراق از آفت ملخ عنوان کرد: در حال حاضر در منطقه خرمشهر و آبادان نیز پایش این آفت بیشتر شد تا در صورت ورود ملخ به ین دو شهرستان عملیات سمپاشی را آغاز کنیم.

قاسمی نژاد گفت:  موج دوم ملخ راهی کشور شده و در بندرعباس، فارس، سیستان و بلوچستان، بوشهر دیده شده است مقدار کمی از موج دوم ورود ملخ به خوزستان رسیده که همچنان عملیات سمپاشی  بر روی ملخ پوره و بالغ در حال انجام است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما