کدخبر : 162697
دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

۱۰۰ مدرسه توسط بنگاههای اقتصادی در هرمزگان ساخته می شود

بندرعباس - رئیس سازمان مدیریت وبنامه‌ ریزی هرمزگان گفت: ۱۰۰ مدرسه توسط بنگاههای اقتصادی در هرمزگان ساخته می شود.
۱۰۰ مدرسه توسط بنگاههای اقتصادی در هرمزگان ساخته می شود

به گزارش جنوب پرس ، صالح دریانورد ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران، بیان داشت: مقرر شد که اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی در سال ۱۳۹۸ به تشریح احکام، ارقام، منابع و مصارف سند بودجه ۹۸ و برش استانی آن اختصاص یابد و مدیران با ظرفیت‌ها و محدودیت‌های سند آشنا شوند.

دریانورد بیان داشت: بودجه، سند برنامه یکساله کشور است و قرار است تمام عملیات و اقدامات بر مبنای این سند صورت بگیرد. باید فهمید چه فرازهایی دارد، چه روندهایی بر آن غالب است، چه ظرفیت‌ها و چه محدودیت‌هایی را دارا است.

وی اظهارداشت: بندی در قانون بودجه سال ۹۸ وجود دارد که می‌تواند برای تمامی مجریان وافراد طرف قرارداد دولت حلال مشکلات باشد.

دریانورد افزود: در سال جدید به جهت افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارکنان ۲۲ میلیارد تومان باید در قالب بودجه هزینه‌ای استان و کلیه افزایش حقوق کارکنان دولت در بودجه استانی لحاظ شود.

وی ادامه داد: در بودجه سال ۹۸ اعتبار مورد نیاز پاداش بازنشستگان در سال ۹۷، پیش بینی شده و برای هم افزایی و تعجیل نیز فروش اموال دستگاهی برای پرداخت سریع‌تر در نظر گرفته شده است.

دریانورد گفت: همایش فرصت‌های جذب سرمایه‌گذاری در تاریخ ۲۶ و ۲۷ فروردین در استان برگزار شد و همکاران در استانداری و اداره کل اموراقتصاد و دارایی زحمات زیادی کشیدند و یک کار جمعی و تیمی خوبی را عرضه کردند.

وی تشریح کرد: اتفاق خوبی که در استان با حضور دکتر همتی رخ داد، تاکید استاندار بر ایفای مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی در استان بود. یعنی بنگاه‌های اقتصادی باید از لاک اقتصادی خود خارج می‌شدند و مسئولیت‌های اجتماعی خودشان را نسبت به کسانی که در مجاورت این بنگاه‌ها زندگی می‌کنند و از فعالیت اقتصادی این افراد متاثرند ایفا کنند.

دریانورد افزود: یکی از فعالیت‌های انجام شده توسط بنگاه‌های اقتصادی توسعه بیمارستان شهید محمدی بندرعباساست.علاوه بر آن در همین راستا مقرر شد ۱۰۰ مدرسه توسط بنگاه‌های اقتصادی در استان هرمزگان طی سالیان ۹۷ و ۹۸ احداث شود.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه زمان زیادی از تصویب این اقدام و پذیرش آن توسط بنگاه‌های اقتصادی گذشته است تصمیم بر این شد که از این قضیه خروجی و نتیجه بگیریم و بفهمیم از پذیرش‌های انجام شده چه مقدار عملیاتی شده است و پروژه‌ها از چه میزان پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما