کدخبر : 162655
یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

ضرورت توسعه صنایع تبدیلی در فارس

رئیس جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در استان پهناور فارس به عنوان قطب کشاورزی ضرورت توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی مشهود است.

ضرورت توسعه صنایع تبدیلی در فارس

به گزارش جنوب پرس ، از شیراز به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان فارس، محمد مهدی قاسمی در نشست مشترک مدیران صنایع تبدیلی و غذایی سازمان‌های جهاد کشاورزی منطقه ۳کشور به میزبانی شیراز، اظهار داشت: اهتمام به صنایع غذایی و تبدیلی به عنوان هسته زنجیره تولید، در جهت ایجاد ارزش افزوده، کمک به کاهش ضایعات، ایجاد اشتغال پایدار، افزایش درآمد کشاورزان و ماندگاری محصولات امری اجتناب ناپذیر است.

وی با اشاره به این‌که کشاورزان در اوج تولید، مجبور به عرضه محصولات خود باقیمت پایین به بازار هستند، افزود: با توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی این مشکل برطرف می‌شود و در استان پهناور فارس به عنوان قطب کشاورزی ضرورت این مهم مشهود است.

رئیس جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی به عنوان استراتژی این استان در سنوات اخیر، گفت: سندتوسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی با رویکرد استراتژیک در فارس تدوین شده و در سال گذشته برای عرضه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در تمام شهرستان‌ها همایشی با حضور فرماندار، کارشناسان و مسئولین جهاد کشاورزی و سرمایه‌گذاران برگزار و بسته‌های توسعه ارائه شد.

قاسمی بابیان اقدامات شاخص صورت گرفته در فارس به منظور توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی، تصریح کرد: اگرچه تلاش‌های ارزشمندی صورت گرفته اما این توسعه متناسب با نیاز جامعه نیست و باید با توجه بیشتر و عزم جزم این کار دنبال شود.

وی کاهش بروکراسی اداری را در زمینه‌ صدور مجوزها ضروری دانست و مطرح کرد: سرمایه‌گذاران ما نیازمند حمایت هستند که در این جهت باید در زمینه‌ی صدور مجوزها آسان گرفته شود و اگر می‌گوییم فرصت سرمایه‌گذاری، باید مکان‌یابی صورت گرفته و مشکل زمین و آب و برق حل شده باشد.

این مقام مسؤول مطرح کرد: در شهرک‌ها با کاربری صنایع غذایی تعدادی مجوز بی‌نام صادر شده که در سایر مناطق نیز صدور مجوز صنایع تبدیلی و تکمیلی با حداقل سخت‎گیری باید صورت گیرد.

قاسمی خاطرنشان کرد: تسهیلات صندوق توسعه ملی تسهیلات خوبی است اما کماکان صنایع نیازمند تسهیلات بیشتری است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم توسعه‌ای صورت گیرد مسؤولین باید خودشان به سراغ تک تک سرمایه‌گذاران با نگاه اشتغال‌زایی به همراه سوددهی بروند، چرا که بهبود وضعیت اقتصادی کشور، رشد اقتصادی تک تک افراد جامعه را به دنبال دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به این‌که اساسی‌ترین و اولین رکن در شرایط تحریمی انسجام داخلی است، تاکید کرد: با پروژه محوری، همفکری و هم‌افزای رونق اقتصادی بخش کشاورزی را رقم بزنید.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما