کدخبر : 162653
یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
فاقددیدگاه
پرینت

احکام هیئت مؤسس خانه مطبوعات منطقه آزاد اروند لغو شد

احکام ۵ عضو هیئت مؤسس خانه مطبوعات منطقه آزاد اروند به دلیل مغایرت با چارچوب اساسنامه تشکیل خانه مطبوعات لغو شد.

 احکام هیئت مؤسس خانه مطبوعات منطقه آزاد اروند لغو شد

قدرت‌الله طمیمیان معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد اروند عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  جنوب پرس ، در آبادان، اظهار کرد: احکام ۵ عضو هیئت مؤسس انتصابی خانه مطبوعات اروند به دلیل مغایرت با چارچوب اساسنامه تشکیل خانه‌ مطبوعات صبح امروز لغو شد.

وی افزود: اصحاب رسانه به عنوان قشری فرهیخته، اصحاب تفکر و دانش، مردمی و مؤثر در تقویت فرهنگ و اعتلای جامعه  هستند قطعا تشکیل خانه مطبوعات در راستای خدمت‌رسانی بیشتر به این قشرفرهیخته است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه ازاد اروند بیان کرد: لغو احکام ارتباطی با صلاحیت افراد منصوب شده نداشته و صرفا به جهت مغایرت با چارچوب اساسنامه تشکیل خانه مطبوعات بوده است. روند تعیین هیئت مؤسس بعد از فراخوان عمومی برابر چارچوب قانونی مو‌جود و با نظارت مراجع ذیصلاح قانونی انجام می‌گیرد.

به گزارش جنوب پرس ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند در هفته گذشته طی اقدامی غیرحرفه‌ای و خارج از چارچوب اساسنامه تشکیل خانه مطبوعات، ۵ تن از فعالان رسانه‌ای و مطبوعاتی آبادان و خرمشهر را به‌صورت گزینشی به عنوان اعضای هیئت مؤسس خانه مطبوعات منصوب کرده بود که موجب نارضایتی اهالی رسانه آبادان و خرمشهر همچنین ورود دستگاه‌های نظارتی به موضوع شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما