کدخبر : 162643
یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
فاقددیدگاه
پرینت

برگزاری رقابت‌های علمی و تخصصی با حضور ۲۰۰ معلم تربیت بدنی

جنوب پرس: شیراز- رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی آموزش و پرورش فارس از برگزاری سی امین دوره رقابت‌های علمی و تخصصی با حضور بیش از ۲۰۰ تن ازمعلمان تربیت بدنی و آموزگاران پایه در فارس خبر داد.
برگزاری رقابت‌های علمی و تخصصی با حضور  ۲۰۰ معلم تربیت بدنی

به گزارش جنوب پرس ، آیت الله دهقان در جلسه هماهنگی برگزاری سی امین دوره رقابت‌های علمی – تخصصی معلمان ورزش و آموزگاران پایه تربیت بدنی در سطح استان، گفت: درس تربیت بدنی در مدارس ضامن سلامت نسل آینده جامعه است و بقای آن بستگی زیادی به معلمان خوب تربیت بدنی دارد.

رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی آموزش و پرورش فارس گفت: این دوره از رقابت‌ها با حضور بیش از ۲۰۰ تن ازمعلمان تربیت بدنی و آموزگاران پایه در شیراز برگزار می‌گردد.

وی گفت: صرف نظر از کمبود فضای ورزشی، امکانات وسایل و عدم برنامه‌های جامع تربیت بدنی، به جرأت می‌توان گفت که بقای درس تربیت بدنی در مدارس ما که تضمین کننده سلامت نسل آینده جامعه است بستگی زیادی به معلمان خوب تربیت بدنی دارد.

وی با بیان اینکه معلمان در نظام تعلیم و تربیت به عنوان رکن اساسی و هسته مرکزی قلمداد می‌شوند گفت: قدرت سازندگی انسان در زمینه‌های گوناگون، نتیجه استمرار فعالیت‌های بدنی و ورزشی است که از مشخصه‌های بارز آن اهمیت تربیت بدنی و ورزش می‌باشد.

دهقان افزود: معلمان کارورزیده و دوره دیده تربیت بدنی می‌توانند با خلاقیت و کارایی و هنر خود از حداقل امکانات حداکثر استفاده را کرده، با برنامه‌های علمی، عملی و اصولی خود بیش از پیش جبران کاستی‌ها را بنمایند.

رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی آموزش و پرورش فارس گفت: بر همین اساس سی امین دوره رقابت‌های علمی و تخصصی معلمان تربیت بدنی در ۷ رده سنی و در دو بخش برادران و خواهران و آموزگاران پایه در گروه خواهران، در روزهای دهم تا سیزدهم اردیبهشت ۹۸ در شیراز برگزار می‌گردد.

وی گفت: این رقابت‌ها دارای دو بخش علمی و عملی است که بخش عملی آن به صورت کتبی و عملی آن نیز در دو قسمت آمادگی جسمانی شامل دو ۱۲۰۰ متر و ایستگاهی و بخش مهارتی نیز شامل تست والیبال، فوتسال، هندبال، بسکتبال، تنیس روی میز، بدمینتون و طناب زنی برگزار می‌گردد.

رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی آموزش و پرورش فارس هدف از اجرای این برنامه را ارتقا سطح آمادگی علمی، جسمانی و مهارتی معلمان تربیت بدنی و آموزگاران پایه، ترغیب آنها به انجام فعالیت‌های ورزشی و ایجاد انگیزه و ارتقا سطح نشاط و شادابی در بین این گروه از معلمان ذکر کرد.

دهقان یادآور شد: برای همکارانی که در این رقابت‌ها موفق به کسب حداقل ۶۰ درصد از نمره آزمون در دو بخش علمی و عملی شوند، گواهی ضمن خدمت صادر خواهد شد و نفرات برتر این رقابت‌ها نیز به عنوان تیم فارس به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما