کدخبر : 162628
یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد کمر تعاونی‌ها را شکسته‌اند

جنوب پرس: نماینده اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد گفت: از بزرگترین مشکلات ما این است که بانک‌های استان تعاونی‌ها را حمایت نمی‌کنند و به همین خاطر کمر تعاونی‌های کهگیلویه و بویراحمد شکسته است.
13980208000418_Test_PhotoN

به گزارش جنوب پرس ، در نشست شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی برگزار شد نماینده بخش تعاون در این نشست دغدغه تعاونی‌های استان را بیان کرد.

امان‌الله محمدی با بیان مشکلات این بخش اظهار کرد: در بحث مالیات تعاونی‌ها مشکلات زیادی داریم در بعضی موارد تا شعاع ۳۰ کیلومتری واحدهای تولیدی مشمول معاف از مالیات می‌شوند اما شهرک صنعتی بویراحمد در ‌پنج کیلومتری شهر قرار دارند و معاف از مالیات نیستند.

وی به دیگر مشکلاتی که در استان وجود دارد اشاره کرد و گفت: مقررات دست و پاگیر در استان کم نیستند برای نمونه استعلامات یک طرح در استان ما یک سال یا بیشتر زمان می‌برد.

به گزارش فارس وی حذف بودجه سنواتی برای تعاون را در سال‌های اخیر از دیگر مشکلات برشمرد و افزود: باید این بودجه برگردد در ضمن از بزرگترین مشکلات ما این است که بانک‌های استان تعاونی‌ها را حمایت نمی‌کنند و به همین خاطر کمر تعاونی‌های استان شکسته است.

این مسؤول با انتقاد از این که چرا مصوبات مجلس ضمانت اجرایی ندارند و با خطاب قرار دادن اعضای کمیسیون بودجه خاطرنشان کرد: چرا بانک‌های استان سهل‌انگاری می‌کنند و در خصوص بخشودگی‌ها و استمهال واحدهای تعاونی همکاری لازم را ندارند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما