کدخبر : 162510
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
فاقددیدگاه
پرینت

۴۶۰۰ سیل‌زده خوزستانی همچنان در اردوگاه‌ها اسکان دارند

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: با توجه به عادی شدن شرایط اغلب مناطق سیل‌زده و بازگشت مردم به شهرها و روستاهای خود، تعداد اردوگاه‌ها به 26 عدد کاهش یافت و هم‌اکنون جمعیت حاضر در اردوگاه‌ها 4 هزار و 627 نفر است.

4600 سیل‌زده خوزستانی همچنان در اردوگاه‌ها اسکان دارند

علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان امشب در گفت‌وگو با خبرنگار  جنوب پرس ، در اهواز، اظهار کرد: از آغاز امدادرسانی به مردم آسیب‌دیده مناطق سیل‌زده خوزستان ۹۱ اردوگاه اسکان اضطراری برپا شد که با توجه به عادی شدن شرایط مناطق سیل‌زده و برگشت مردم به شهرها و روستاهای خود تعداد اردوگاه‌ها به ۲۶ عدد کاهش یافت.

وی افزود: از ۴ فروردین ۱۵۲ هزار و ۱۴۰ نفر در اردوگاه‌های اسکان اضطراری اسکان داده شدند و جمعیت حاضر در اردوگاه‌ها هم‌اکنون ۴ هزار و ۶۲۷ نفر است که همچنان در حال کاهش است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان عنوان کرد: هم‌اکنون سه اردوگاه در اهواز، دو اردوگاه در باوی، سه اردوگاه در حمیدیه، چهار اردوگاه در شوش، دو اردوگاه در رامهرمز، یک اردوگاه در هویزه، یک اردوگاه در کارون، شش اردوگاه در شادگان و چهار اردوگاه در دشت آزادگان مستقر هستند.

خدادادی با اشاره به سفر دبیرکل جمعیت هلال‌احمر به مناطق سیل‌زده استان خوزستان، اظهار کرد: دبیرکل جمعیت هلال‌احمر از اردوگاه‌های اسکان اضطراری واقع در شهر الهایی اهواز و روستای مگرن شهرستان شوش بازدید کرد.

وی افزود: دستورات جدیدی توسط دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در خصوص تداوم و استمرار امدادرسانی در مناطق سیل‌زده و اردوگاه‌های اسکان اضطراری صادر شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما