کدخبر : 162410
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
فاقددیدگاه
پرینت

احیای بافت‌های فرسوده از رانتخواری و زمین‌خواری در حاشیه شهرها جلوگیری می‌کند

جنوب پرس: عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان این که احیا بافت فرسوده از رانت خواری و زمین خواری در حاشیه شهرها جلوگیری می‌کند، گفت: بازآفرینی شهری تقویت کننده بنیه اقتصادی شهرداری‌ها، درآمد پایدار شهری و محرکی برای ساماندهی و حذف بافت‌های فرسوده است.

احیای بافت‌های فرسوده از رانتخواری و زمین‌خواری در حاشیه شهرها جلوگیری می‌کند

علی قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  جنوب پرس ، در گچساران در حاشیه بازدید از بافت فرسوده دوگنبدان گفت: طرح‌های خوبی در این شهر اجرا شد و خوشبختانه روند بازسازی بافت فرسوده دوگنبدان از پیشرفت خوبی برخوردار است.

 وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی از محل تبصره ۱۸ در قانون بودجه ۹۸ اعتباراتی را برای احیا بافت‌های فرسوده و بازآفرینی محلات شهری در نظر گرفته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس  ابراز کرد: در سالجاری ۴ میلیون تن قیر رایگان در اختیار دولت قرار گرفته است که از این میزان مقداری برای بازآفرینی محلات شهری و احیا بافت‌های فرسوده در نظر گرفته شده است.

 وی با بیان اینکه احیا بافت فرسوده از رانت خواری و زمین خواری در حاشیه شهرها جلوگیری می‌کند، گفت: بازآفرینی شهری تقویت کننده بنیه اقتصادی شهرداری‌ها، درآمد پایدار شهری و محرکی برای ساماندهی و حذف بافت‌های فرسوده است.

 قربانی با بیان اینکه سالانه  ۱۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی هر استان برای نوسازی بافت‌های فرسوده در نظر گرفته می‌شود، عنوان کرد: طرح بازآفرینی شهری از برنامه‌های مهم دولت  است که در این  زمینه وظایف دستگاه‌های  اجرایی نیز مشخص شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: این اعتبارات به صورت کمک‌های بلاعوض کمک یارنه‌ای پرداخت می‌شود.

 قربانی خاطرنشان کرد: هدف دولت حمایت از اقشار ساکن در محلات بافت فرسوده و کمک به شهرداری‌ها در مرمت و نوسازی شهرهاست.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما