کدخبر : 162408
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

کشته شدن ۷۶ نفر در سیل اخیر/رابطه معنادار بانک اطلاعات ژنتیک با کاهش جرم

جنوب پرس: رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در سیل اخیر کشور 76 نفر کشته شدند که سهم استان فارس از فوتی‌ها 21نفر بود.

کشته شدن 76 نفر در سیل اخیر/رابطه معنادار بانک اطلاعات ژنتیک با کاهش جرم

به گزارش جنوب پرس ، احمد شجاعی ظهر امروز در حاشیه همایش سراسر مدیران کل پزشکی قانونی کشور در این شهرستان، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ایجاد بانک اطلاعات ژنتیک مجرمان، ۳۰درصد جرم را در دنیا کاهش داده و سازمان پزشکی قانونی در این رابطه مصمم است تا تجهیزات خود را در کشور تکمیل کند.

وی بابیان اینکه سال گذشته ۵۰ هزار نمونه از مجرمان سابق دار گرفته و در بانک اطلاعات ژنتیک ثبت‌شده است، افزود: روندی که سازمان پزشکی قانونی در آینده طی خواهد کرد به این سمت است تا هرکسی حتی یک جرم نیز مرتکب شد، از وی نمونه ژنتیکی بگیرد.

این مقام مسئول در پاسخ به پرسشی در مورد آمار خودکشی در کشور نیز گفت: ارائه آمار خودکشی در رسانه‌ها، بازتاب منفی دارد اما باید اعتراف کرد که آمار خودکشی در ایران نسبت به سایر نقاط دنیا بسیار پایین است؛ ضمن اینکه اعتقادداریم از آمار باید استفاده صحیح انجام شود.

شجاعی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی  ایران در بحث خودکشی رتبه  ۱۶۴ را در بین ۲۲۸ کشور دنیا دارد و این آمار به‌خوبی نشان می‌دهد که میزان این عمل نادرست، در ایران پایین است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در مورد تلفات سیل کشور نیز گفت: ۷۶ نفر در سیل اخیر کشور کشته شدند که سهم فارس از آن ۲۱ نفر بود.

در سی و هفتمین همایش فصلی مدیران پزشکی قانونی کشور که به مدت یک روز در شیراز برگزار می‌شود، موضوعاتی چون نحوه مدیرت بحران، کمیسیون‌های تخصصی پزشکی قانونی، مباحث تخصصی بانک اطلاعات هویت ژنتیک، مسائل مربوط به منابع انسانی و مالی و… مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما