کدخبر : 162367
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

وزش باد نسبتا شدید در استان بوشهر/خلیج فارس مواج و متلاطم است

جنوب پرس: بوشهر - کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از وزش باد نسبتا شدید در استان بوشهر خبر داد و گفت: خلیج فارس مواج و متلاطم است.
وزش باد نسبتا شدید در استان بوشهر/خلیج فارس مواج و متلاطم است

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار  جنوب پرس ،  اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که امروز نیز به سبب تداوم وزش باد نسبتاً شدید شمال غربی خلیج فارس مواج و متلاطم است.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود فردا با کاهش سرعت وزش باد، از تلاطم دریا بویژه در سواحل شمالی و مرکزی استان کاسته شود و از عصر روز پنج شنبه در این مناطق شرایط نسبتاً آرامی برقرار شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و در برخی نقاط با احتمال گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: جهت وزش باد شمال غربی، در قسمت‌های شمالی و مرکزی استان با سرعت ۱۸ تا ۴۲ گاهی تا ۴۸ کیلومتر در ساعت و در قسمت‌های جنوبی با سرعت ۲۰ تا ۵۰ گاهی تا ۶۰ کیلومتر در ساعت، فردا در مناطق شمالی و مرکزی استان ۱۲ تا ۳۸ و در مناطق جنوبی ۱۶ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مساعدی بیان کرد: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی تا ۲۱۰ سانتیمتر و در سواحل مرکزی و جنوبی ۱۲۰ تا ۲۴۰ گاهی تا ۳۰۰ سانتیمتر، از فردا به تدریج در سواحل شمالی و مرکزی ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۱۲۰ تا ۲۱۰ سانتیمتر خواهد بود.

وی ادامه داد: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۲۸ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت چهار و ۵۷ دقیقه، مد دوم دریا ساعت ۱۱ و ۳۳ دقیقه و جزر دوم دریا ساعت ۱۹ و ۲۷ دقیقه خواهد بود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما