کدخبر : 162324
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
فاقددیدگاه
پرینت

انتقاد احزاب هند از سکوت دولت در خصوص لغو معافیت خرید نفت ایران

احزاب کمونیست و کنگره هند روز سه شنبه با صدور بیانیه های جداگانه ای با انتقاد از سکوت دولت در خصوص تصمیم امریکا برای تمدید نشدن معافیت خرید نفت ایران این اقدام را شکست خارجی دولت مودی دانستند.
n83289296-72983517

به گزارش ایرنا،پایگاه خبری ‘دِ تِلِگراف’ هند در گزارشی نوشت تمکین دولت هند در خصوص تصمیم اخیر آمریکا نشان دهنده سیاست های کوتاه بینانه اقتصادی و دیپلماتیک مودی است و باید در این زمینه به مردم پاسخ دهد.
حزب کنگره در ادامه این بیانیه اعلام کرد نخست وزیر هند برای
جلب آرای مردم ،شرکت های نفتی را مجبور کرده که از افزایش قیمت بنزین و گازوئیل تا پایان زمان انتخابات خودداری کنند.
‘راندیپ سینگ سورجِوالا’ یکی از رهبران حزب کنگره گفت که
‘اگرچه، هند هنوز ۶۰ روز تا پایان ضرب العجل مقتضی برای بهرمندی از تسهیلات حمل و نقل کشتیرانی برای انتقال نفت ایران فرصت دارد اما نخست وزیر همچون یک تماشاگر نسبت به تامین نیازهای نفتی و امنیت انرژی کشور منفعل است.
وی تصمیم واشنگتن در واداشتن دهلی نو برای عدم خرید نفت از تهران را هجمه آن کشور به حق حاکمیت هند ارزیابی کرد و گفت چرا مودی که هر روز در باره شجاعت خود گزافه گویی می کند این بار ساکت شده و برای جمع آوری رای صرفا به خدعه و نیرنگ مردم متوسل می شود.
سورجِوالا با اشاره به پروژه مشترک ایران و هند برای توسعه بندر راهبردی چابهار ایران گفت که تکلیف این همه سرمایه گذاری در ایران برای دور زدن پاکستان برای رسیدن به افغانستان و آسیای مرکزی چه می شود؟’
وی افزود:چرا مودی در برابر حمله آمریکا به حاکمیت هند سکوت کرده و نسبت به کارشکنی های واشنگتن در برنامه های راهبردی دهلی نو برای نیل به اهداف استراتژیک در چابهار عکس العمل قاطع از خود نشان نمی دهد و همچنان در برابر زورگویی های آمریکا مماشات می کند؟.
حزب کمونیست هند نیز با انتقاد از انفعال دولت در برابر آمریکا خواستار ادامه واردات نفت از ایران شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما