کدخبر : 162286
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
فاقددیدگاه
پرینت

برگزاری چهارمین جشنواره منطقه‌ای مد و لباس خلیج‌فارس در هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان از برگزاری چهارمین جشنواره منطقه‌ای مد و لباس خلیج‌فارس در بندرعباس خبر داد.

برگزاری چهارمین جشنواره منطقه‌ای مد و لباس خلیج‌فارس در هرمزگان

رضا کمالی زرکانی ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار به جنوب پرس ، در بندرعباس اظهار داشت: چهارمین جشنواره منطقه‌ای مد و لباس ایرانی – اسلامی خلیج فارس، با حضور  طراحان و دوزندگان برتر لباس از استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، خوزستان، فارس، کرمان و جنوب کرمان ٩ الی ١١ اردیبهشت در بندرعباس برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هدف این جشنواره رونق هنرصنعت، مد و لباس و معرفی مد ایرانی اسلامی لباس حوزه خلیج فارس است .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان تاکید کرد: استان هرمزگان جزو استان‌هایی است که در آن دانش‌آموخته مد و لباس وجود دارد و در دانشگاه علمی و فنی استان این رشته تدریس می‌شود و سعی ما بر این است که در جهت معرفی دانشجویان و کارآموزان مد و لباس ایرانی و اسلامی تلاش کنیم.

کمالی زرکانی ابراز داشت: در جشنواره بین‌المللی فجر، استان هرمزگان توانست به دلیل پویایی فعالیت‌های حوزه مد و لباس برگزیده، و تندیس دریافت کند و جای بسی خرسندی دارد که هرجا حرف از مد و لباس است هنرمندان هرمزگانی حرف برای گفتن دارند و بعد از استان تهران مطرح‌ترین استان هستند.

وی تاکید کرد: موضوع جشنواره مد و لباس خلیج فارس؛ آداب و رسوم، سنت‌های پوششی مردم، فرهنگ و هنر و معماری و طبیعت است که از هفتم اردبیهشت کار داوری اولیه با همکاری بنیاد ملی مد و لباس ایرانی اسلامی کشور آغاز، و در روز هشتم نیز کارگاه‌های آموزشی در ۲ دانشگاه سما و فنی و حرفه‌ای فاطمیه برگزار می‌شود.

مدیرکل ارشاد و اسلامی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: داوری نهایی آثار ارسال شده در روز نهم اردیبهشت صورت خواهد گرفت که برای اولین بار به سبک معرفی اثر برگزار می‌شود، طراحان و دوزندگان با حضور در صحنه اثر خود و الهاماتی که باعث طراحی آن شده را معرفی خواهند کرد.

کمالی زرکانی تاکید کرد: جشنواره در ۶ بخش مانتوی اجتماع ، مانتوی مجلسی، لباس اجتماع آقایان ، مقاله و پایان‌نامه، چاپ بر روی پارچه یا لباس و طراحی پارچه برگزار خواهد شد که وجه تمایز جشنواره نسبت به سال‌های گذشته حضور استان‌های کرمان و فارس به واسطه ی اشتراکات اقلیمی و فرهنگی است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما