کدخبر : 162281
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴
فاقددیدگاه
پرینت

بزرگداشت روز جهانی زمین پاک در اقلید

جنوب پرس: بزرگداشت روز جهانی زمین پاک با تأکید بر فلسفه پاک نگه‌داشتن زمین از آلودگی و پاک‌سازی آن از آلاینده‌ها در اقلید برگزار شد.

بزرگداشت روز جهانی زمین پاک در اقلید

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست اقلید در گفت‌وگو با خبرنگار جنوب پرس ، در اقلید در حاشیه پاک‌سازی ضلع شرقی شهرک قدس که به مناسبت روز جهانی زمین پاک و با شرکت پاکبانان و کارکنان شهرداری اقلید، دانش آموزان و همیاران طبیعت صورت گرفت، اظهار داشت: روز زمین پاک با هدف داشتن طبیعت و محیط زیستی سالم‌تر نام‌گذاری شده است.

علی نجاتی با تأکید بر لزوم تلاش برای حفظ آب‌وخاک و جلوگیری از آلاینده‌ها و آلودگی‌ها عنوان داشت: پاک نگه‌داشتن زمین از آلودگی و پاک‌سازی آن از آلاینده‌ها ازجمله فلسفه اصلی برگزاری روز زمین پاک است.

وی بسترسازی مناسب برای ترویج فرهنگ پاک بودن، پاک زیستن، سبز ماندن و صیانت از عرصه‌های طبیعی و زیست‌محیطی را از وظایف عمومی و همگانی خواند و گفت: روز زمین پاک بهترین فرصت برای فرهنگ‌سازی درزمینهٔ جذب مشارکت عمومی و رعایت مسائل زیست‌محیطی و دعوت از مردم به‌منظور جلوگیری از ریختن زباله در حریم جاده‌ها، راه‌ها و مناطق گردشگری است.

نجاتی تصریح کرد: زمین، آب، خاک و… امانتی در دست ما برای آیندگان است ازاین‌رو باید در پاک داشتن زیست‌بوم‌های شهری و روستایی و…کوشید.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست اقلید در پایان سخنان خود از برگزاری ویژه‌برنامه‌های متنوع روز زمین پاک در سطح شهرستان اقلید خبر داد و بیان کرد: به مناسبت این روز، با حضور بخشداران، دهیاران، شهرداران و همکاری آموزش‌وپرورش و شرکت دانش آموزان و همیاران طبیعت و تشکل‌های زیست‌محیطی شهرستان و نیز اداره حفاظت محیط‌زیست، اطراف شهرها و روستا، خروجی‌ها و ورودی‌ها، مناطق تفرجگاهی و زیارتی و…سطح شهرستان پاک‌سازی می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما