کدخبر : 162280
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۲
فاقددیدگاه
پرینت

نیاز به ۲۵۰۰ کانکس برای اسکان سیل‌زدگان خوزستان

جنوب پرس: مسؤول فرهنگی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه گفت: آب بیش از 15 روز بسیاری از روستاهای استان خوزستان را دربر گرفت که باعث از بین رفتن زیرساخت‌ها و منازل مردم شد و با توجه به زمان‌بر بودن بازسازی منازل، خوزستان نیازمند بیش از 2 هزار و 500 کانکس برای اسکان مردم سیل‌زده است.

نیاز به 2500 کانکس برای اسکان سیل‌زدگان خوزستان

حجت‌الاسلام ناصر سرخه ویس مسؤول فرهنگی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار جنوب پرس ، در اهواز با اشاره به وسعت خسارات سیل در خوزستان، اظهار کرد: آب بیش از ۱۵ روز بسیاری از روستاهای استان خوزستان را دربر گرفت که باعث از بین رفتن زیرساخت‌ها و منازل مردم شد و با توجه به زمان‌بر بودن بازسازی منازل، خوزستان نیازمند بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ کانکس برای اسکان مردم سیل‌زده است.

وی افزود: با توجه به حجم بالای آب در برخی روستاهای منطقه عملیات تخلیه آب از این روستاها نیازمند زمان زیادی است.

مسؤول فرهنگی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه با اشاره به نگرانی مردم سیل‌زده نسبت به آینده، عنوان کرد: سیلاب در برخی نقاط استان خوزستان کاهش پیدا کرده است ولی در برخی مناطق مانند شعیبیه شوشتر همچنان تردد مشکل است و آب در شهر گوریه نیز مقداری کاهش پیدا کرد.

وی گفت: با توجه به این‌که بسیاری از مردم شعیبیه دامدار هستند باید برای تأمین خوراک و علوفه موردنیاز دام‌ها چاره‌اندیشی شود.

سرخه ویس با اشاره به اهمیت افزایش امید در مردم منطقه، اظهار کرد: تمام دستگاه‌ها در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند و اگرچه ضعف‌هایی به دلیل وسعت سیلاب در این میان وجود دارد اما همه به میدان  آمدند و برخی خانه‌های خود را محل اسکان سیل‌زدگان کردند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما