کدخبر : 162214
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

کاسبان سیل و توقف فعالیت میدان تره بار اهواز

با وجود گذشت 10 روز از توقف فعالیت میدان تره بار اهواز همچنان درهای میدان تره بار شهر بسته است و زمزمه‌های افتتاح میدان تره بار جایگزینی در شهر شیبان شنیده می‌شود.

کاسبان سیل  و توقف فعالیت میدان تره بار اهواز

به گزارش جنوب پرس ، از اهواز، پس از افزایش دبی کانال سلمان  و ورود آب  از سمت ضلع غربی به داخل شهر اهواز به منظور جلوگیری از آبگرفتگی میدان تره بار اهواز  و تسهیل در تردد ماشین‌آلات سنگین ترمیم سیل بند کانال سلمان میدان تره بار  به مدت یک روز به نمایشگاه بین المللی انتقال داده شد اما هیچ وقت آب وارد میدان تره بار نشد.

بر اساس این گزارش، فعالیت میدان تره بار اهواز از تاریخ ۲۲ فروردین ماه امسال متوقف شد که در مدت بسته بودن میدان تره بار، غرفه داران تعاملات خود را در  پارکینگ روبروی ورزشگاه شهدای فولاد انجام می‌دهند. این در حالی است که با گذشت بیش از  ۱۰ روز از بسته شدن اضطراری میدان تره بار هیچ اراده‌ای برای از سرگیری فعالیت مجدد آن وجود ندارد.

سیلاب بهانه‌ای برای توقف فعالیت میدان تره بار اهواز

بر اساس برخی از شنیده‌ها گفته می‌شود ورود سیلاب به شهر اهواز فرصتی برای برخی افراد فراهم کرد که با این بهانه میدان ترخ بار اهواز را تعطیل و میان تره بار شیبان که متولی آن بخش خصوصی است، افتتاح کنند.

نور الله حسن زاده سرپرست معاونت اقتصادی استانداری در این باره می‌گوید: میدان تره بار شیبان قرار است ضمن فعال ماندن میدان تره‌بار اهواز به عنوان میدان دوم افتتاح شود اما از آنجایی که بین اتحادیه صنف میوه فروشان و بخش خصوصی درباره ممنوعیت فعالیت غرفه داران میدان اهواز در میدان شیبان وجود دارد، افتتاح میدان تره بار شیبان به تعویق افتاده است.

دلیلی برای بسته شدن میدان تره بار اهواز وجود ندارد

صولت احمدی رئیس سازمان میادین و تره بار اهواز اما می‌گوید: به نظر می‌رسد با توجه به تراکت‌هایی که دیدیم قرار است امشب میدان تره بار شیبان افتتاح شود به همین دلیل اصرار بر بسته شدن میدان تره بار اهواز  و اعتبار بخشی به میدان تره بار جدید می‌شود.

وی می‌افزاید: اکنون دور تا دور میدان تره بار الغدیر سیل‌بند زده شده که این سیل بندها از دو طرف میدان به  نهر سلمان منتهی می‌شوند اما این سیل بندها سبب نشده راه ورودی به میدان بسته شود؛ تنها مشکلی که وجود دارد قضیه  بالا زدن فاصلاب‌ها است که به صورت احتمالی ممکن است رخ دهد که راه حل دارد و می‌توان با ماشین‌های تخلیه فاضلاب یا پمپ‌های مکش این مشکل را حل کرد.

رئیس سازمان میادین و تره بار اهوازبا بیان اینکه میدان تره بار اهواز به صورت بالقوه مشکلی برای راه اندازی ندارد، عنوان می‌کند: دلیلی برای بسته شدن آن وجود ندارد و می تواند فعالیت خود را ادامه دهد چرا که در زمان سیل غرفه داران اجازه ندادن در شهر اهواز کمبودی به لحاظ تره بار حس شود اکنون بین کسبه و بار فروشان و حتی کسانی که بار می آورند این ذهنیت به وجود آمده که بسته شدن میدان تره بار الغدیر فقط و فقط برای فراهم کردن شرایط افتتاح میدان تره بار شیبان است.

دریافت پیام افتتاح میدان تره بار شیبان

محمد باوی عضو شورای شهر شیبان نیز می‌گوید: امروز پیامی مبنی بر افتتاح میدان تره بار شیبان در تاریخ یکم اردیبهشت دریافت کردم در حالی که با توجه به بحث مجوزهای میدان و… باید زوتر از اینها در جریان قرار می‌گرفتیم.

اکبر بدیعی معاون اتحادیه صنف بارفروشان اهواز با تاکید بر محکم بودن سیل‌بندهای اطراف میدان تره بار الغدیر می‌گوید: اکنون میدان تره بار آماده عرضه خدمات است اما نمی دانم چه دست‌هایی پشت این قضیه است که اجاز فعالیت داده نمی‌شود.

وی می‌افزاید: یکی از دلایل مخالفت با فعالیت مجدد میدان تره بار این است که جوب‌های روباز دچار آبگرفتگی شده‌اند در حالی که ماشین لجن‌کش مرتب جوب‌ها را تمیز می‌کند ضمن اینکه آبگرفتگی جوب‌ها حتی در مناطق برخوردار شهر هم اتفاق افتاده است.

وسعت میدان تره بار شیبان تناسبی با جمعیت این شهر ندارد

معاون اتحادیه صنف بارفروشان اهواز  با بیان اینکه برخی از شرایط سیل برای بسته نگه داشتن میدان تره بار هواز سواستفاده کردند، می‌گوید: تمام شواهد نشان می‌دهد مخالفت با از سرگیری فعالیت میدان تره بار اهواز مربوط به  راه اندازی میدان تره بار شهر شیبان است.

بدیعی با بیان اینکه شیبان شهر دیگری است و ربطی به اهواز ندارد، عنوان می‌کند: راه اندازی میدان تره بار شیبان با هدف تعطیلی میدان تره بار اهواز است چرا که میدان تره بار کلان شهری مثل اهواز ۱۳۰ غرفه دارد اما میدان تره بار شیبان ۴۰۰ غرفه دارد.

وی می‌افزاید: وسعت میدان تره بار جدید با  جمعیت شهر شیبان هیچ تناسبی ندارد این در حالی است که میدان تره بار اهواز علاوه بر اهواز ۵۰ درصد مایحتاج استان را نیز تامین می‌کند.

بدیعی  با تاکید بر اینکه با وجود بحران سیل یک لحظه از خدمات ما برای شهر کم نشد، می‌گوید: هدف ایجاد مشکل برای میدان تره بار اهواز و افتتاح میدان تره بار شیبان است.

عدم پاسخگویی رئیس میدان تره بار شیبان

با وجود تماس‌های مکرر و ارسال پیام خبرنگار خبرگزاری فارس به متولی  میدان تره بار شیبان وی حاضر به پاسخگویی نشد و  قرار است افتتاح این میدان میان اخبار سیل و در نهایت بی خبری انجام شود.

به گزارش جنوب پرس ، روزهای گذشته به دلیل افزایش دبی کانال سلمان  و سرریز شدن آن به منظور جلوگیری از ورود آب به میدان تره بار اهواز فعالیت این میدان متوقف شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما