کدخبر : 162212
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
فاقددیدگاه
پرینت

جشن‌ بزرگ میلاد نور و مراسم احیاء در شهرستان دیر برگزار شد

جنوب پرس: مردم شهرستان دیر علاوه بر برگزاری جشن های باشکوه میلاد امام زمان(عج)،در شب نیمه شعبان مراسم احیاء نیز برگزار کردند .

جشن‌ بزرگ میلاد نور و مراسم احیاء در شهرستان دیر برگزار شد

به گزارش جنوب پرس ، از شهرستان دیر ، امسال جشن‌های شعبانیه به ویژه مراسمات جشن نیمه شعبان در شهرستان دیر پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار شد و نه تنها در شهرها در روستاها نیز برای  میلاد آخرین منجی عالم بشریت سنگ تمام گذاشتند و عاشقان اهلبیت هر آنچه در توان داشتند برای باشکوه‌تر برگزار شدن این برنامه‌ها متقبل شدند.

جشن بزرگ نیمه شعبان در شهر دیر با حضور هزاران نفر از عاشقان امام زمان(عج) همچون سال‌های گذشته در خیابان محله باغ برگزار شد که حضور خانواده سردار شهید نادر مهدوی ( برادر و همسر شهید ) و همچنین اجرای زنده حامد زمانی، خواننده انقلابی کشور حال و هوای خاصی به مراسم بخشیده بود .

یکی از کارهای زیبایی جوانان محله باغ شهر دیر که امسال در جریان مراسم جشن نیمه شعبان انجام دادند این بود که پویش # فلسطین_ شاه_ کلید_ظهور_ است  که در کانال پنجشنبه‌های مهدوی  در اینستاگرام  راه‌اندازی کرده بودند را در این مراسم  اعلام کردند تا شرکت کنندگان با کامنت‌های خود را زیر این پست گذاشته و از آن  حمایت کنند.

 امام جمعه بندر دیر در آیین جشن میلاد امام زمان(عج) در محله باغ شهر دیر اظهار داشت: دغدغه واقعی منتظران واقعی باید امام‎شناسی و افزایش معرفت به ایشان باشد و همان احترامی که برای قرآن قائلیم برای امام قائل باشیم.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه در جریان سیل اخیر امام زمان(عج) دل‌ها را به هم نزدیک کرد افزود: اگر اعتقادات مردم راسخ باشد و تثبیت شود در تمامی صحنه‌های دفاع از کشور و ایثارگری حاضر می‌شوند.

وی با انتقاد از کسانی که می‌گویند مراسمات محرم و شعبان تعطیل و پولش به فقرا و سیل زدگان داده شود، ادامه داد: مردم از برکت همین برنامه‌ها برای کمک  به فقرا  و سیل‌زدگان بسیج و ترغیب می‌شوند.

حسینی عنوان کرد: این کمک‌ها به برکت عشق به اهلبیت است که باید این عشق را فروزان نگه داریم و محبت به اهلبیت را تقویت کنیم تا مردم در پرتو عشق به اهلبیت کارهای بزرگ را انجام دهند.

امام جمعه بندر دیر گفت: امام زمان (عج) در میان جامعه حاضر و بر اعمال ما ناضر است و اعتقاد به وجود امام زمان(عج) باعث خودسازی و دگرسازی می‌شود.

وی ابراز کرد: اعتقاد به حضرت مهدی(عج) است که موجب ایستادگی در مقابل دشمن، امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و کمک به سیل‌زدگان می‌شود.

حسینی با بیان اینکه امثال شهید نادر مهدوی‌ها منتظران واقعی امام زمان(عج) هستند که در مقابل آمریکا ایستادند و نبرد مستقیم با استکبار را در برنامه خود داشتند تا به شهادت رسیدند، خاطرنشان کرد: انسانی که به اهداف امام زمان(عج) و دعای ندبه اعتقاد و آشنایی دارد ، در مقابل آمریکا و صهیونیست بی‌تفاوت نیست.

وی افزود:  اگر همین مسئله انتظار امام زمان(عج) در جامعه ما به درستی  نهادینه شود اشکالاتی که گاهی اوقات در جامعه مطرح می‌شود مبنی بر اینکه چرا به فلسطین ، لبنان ، سوریه ، یمن و بحرین کمک و از حرم معصومین دفاع می‌شود، همه اینها حل خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه امام زمان(عج) برای مقابله با مستکبرین  و یاری مظلومان می‌آید و مگر می‌شود منتظر امام زمان « مرگ بر آمریکا » نگوید، ادامه داد: انتظار و اعتقاد به وجود امام زمان(عج) باعث پیشرفت و عزت جامعه و گام برداشتن در راستای اهداف امام زمان (عج) می‌شود.

امام جمعه بندر دیر گفت: گاهی اوقات اگر ما در خطبه‌های نمازجمعه یا در مجالسی صحبت می‌کنیم و تذکری می‌دهیم به منظور اختلاف بین ما و مسؤولان شهرستان نیست و اختلاف گاهی اوقات تنها بر سر بعضی از روش‌هاست  و ما  در کنار هم هستیم و برخی از شیاطین از تذکرات و صحبت‌های ما سوء‌استفاده نکنند چرا که در شهرستان ما وحدت کلمه هست و همه مسؤولین در کنار هم برای پیشبرد اهداف نظام اسلامی و حمایت از مسؤولین خدمتگزار حرکت می‌کنیم.

صفر پوسه جانبازی که پس از رهایی از اسارت رژیم بعث و بازگشت به میهن اسلامی هر ساله در شب نیمه شعبان همه محله‌‌ای‌هایش را دعوت می‌کند و برنامه سفره امام زمان(عج) دارد که امسال هم برنامه‌ پرباری برگزار کرد.

مراسم احیای نیمه شعبان نیز با حضور ارادتمندان بقیه‌الله‌الاعظم در مسجد فاطمه‌الزهرا(س) محله شهید صدوقی دیر برگزار شد و شرکت‌کنندگان در این برنامه تا پاسی از شب به دعا و راز و نیاز با امام زمان(عج) پرداختند و برای ظهورش دعا کردند .

به گزارش فارس، مردم انقلابی و ولایتمدار شهر دوراهک که هر ساله برنامه پخت ده هزار غذای نذری در روز میلاد امام زمان(عج) داشتند، این بار اما  یک هزار پرس غذا  پخت کردند و در اقدامی زیبا   مابقی هزینه غذا را به مردم سیل‌زده کشور اختصاص دادند تا نشان دهند که در پرتو حضور در مراسمات اهلبیت و به برکت وجود امام زمان(عج) فرهنگ ایثار و نوع‌دوستی را فرا گرفته‌اند و در لحظات سخت در کنار هم‌وطنان خود هستند.البته مراسم جشن شب نیمه شعبان با شکوه‌تر از سال‌های در شهر دوراهک برگزار شد و خیل مشتاقان فرهنگ مهدوی در این مراسم حاضر شدند.

در شهرهای آبدان، بردخون و بردستان نیز مردم به صورت خودجوش جشن‌های باشکوهی در شب میلاد امام زمان(عج) برگزار کردند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما