کدخبر : 162204
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت

۵۰ مرکز آموزش عالی کشور تعطیل شد/ آموزش عالی نیازمند اصلاح

جهرم _ وزیر علوم گفت: کیفیت آموزش از جمله اولویت های مهم وزارت است به همین دلیل طی سال گذشته ۵۰ مرکز که استانداردهای لازم را نداشتند تعطیل شدند.
۵۰ مرکز آموزش عالی کشور تعطیل شد/ آموزش عالی نیازمند اصلاح

به گزارش جنوب پرس ، منصور غلامی در ادامه سفر خود به استان فارس در جمع اساتید و مسئولان شهرستان جهرم بر ضرورت اجرای طرح سامان‌دهی آموزش عالی تاکید کرد و افزود: قطعاً هر برنامه‌ای ممکن است در یک مقطع توجیه داشته باشد، اما پس از گذر زمان نیازمند اصلاح و تکمیل است.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، طرح سامان‌دهی آموزش عالی باید اجرا شود.

وزیر علوم اظهار داشت: هم اکنون بالغ بر ۲ هزار و ۸۵۰ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی در کشور فعال است که عمدتاً شامل مراکز کوچک می‌باشند.

غلامی تصریح کرد: مطالعات و پژوهش‌های علمی نشان می‌دهد که کشور ما در حال حاضر به این تعداد مؤسسه و مرکز آموزش عالی نیاز ندارد و باید وضعیت آموزش عالی کشور سر و سامان پیدا کند.

افزایش سطح کیفی دانش‌آموختگان و اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، دیگر موضوعی بود که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع دانشگاهیان جهرم به آن پرداخت.

غلامی یادآور شد: در راستای حرکت به سمت کیفی‌سازی و نظارت و ارزیابی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، در یکسال گذشته ۵۰ مرکز که از استاندارد مناسبی برخوردار نبودند تعطیل شد.

در ابتدای این نشست، دکتر کامبیز مینایی، سرپرست دانشگاه جهرم، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مدبر، امام جمعه جهرم، دکتر رضایی، نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون عمران مجلس، دکتر صحرائیان، فرماندار ویژه جهرم و دو تن از اعضای هیأت علمی به نمایندگی از اساتید دانشگاه جهرم به بیان سابقه علمی فرهنگی جهرم و توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این دانشگاه پرداختند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین پس از اقامه نماز جماعت در مسجد دانشگاه و صرف ناهار در سلف سرویس دانشگاه جهرم‌، در یک فضای صمیمی با دانشجویان این دانشگاه به گفت‌وگو نشست.

در این نشست‌، دانشجویان دغدغه‌ها و پرسش‌های خود را در خصوص مسائل رفاهی و دانشجویی بیان کردند و دکتر غلامی به آنها پاسخ داد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما