کدخبر : 162162
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

شیراز میزبان یازدهمین کنگره قلب خاورمیانه شد

جنوب پرس: یازدهمین کنگره بین‌المللی قلب و عروق خاورمیانه و چهارمین همایش مداخلات پیچیده قلبی در شیراز برگزار می‌شود.

شیراز میزبان یازدهمین کنگره قلب  خاورمیانه شد

به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، رئیس یازدهمین کنگره بین‌المللی قلب و عروق خاورمیانه و چهارمین همایش مداخلات پیچیده قلبی ظهرامروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این ۲ کنگره ۴ تا ۶ اردیبهشت ماه به همت مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی و مساعدت هیأت رئیسه دانشگاه شیراز همزمان از ساعت ۱۴  در مجتمع رفاهی دانشگاه شیراز برپا می‌شود.

محمد جواد زیبایی‌نژاد افزود: از  ۱۲۲ مقاله ارسالی به دبیرخانه کنگره ۶۳ مقاله ازسوی داوران پذیرفته و پس از بررسی‌های انجام شده  ۱۲ امتیاز بازآموزی به محققان رشته‌های قلب و عروق، ۳٫۷۵  امتیاز بازآموزی رشته‌های پرستاری و نیز ۵ تا ۱۰ امتیاز به سخنران این ۲ کنگره تعلق می‌گیرد.

رئیس مرکز تحقیقات قلب و عروق شیراز تصریح کرد:  از ۱۸۰ سخنران حاضر در این کنگره ۶۰ سخنران از شیراز و ۱۲۰ سخنران مربوط به دیگر دانشگاه‌های کشور است.

زیبایی‌نژاد بیان داشت: پیشگری از بیماری‌های قلب و عروق با استفاده از آخرین راه‌کار‌های مجامع معتبر پزشکی جهانی مربوط به سال  ۲۰۱۹ میلادی، روش‌های تشخیصی، درمانی و نیز  ارائه تجارب دانشمندان و متخصصان  از جمله محور‌های این کنگره است.

وی اضافه کرد: پیشگیری از بیماری‌های تصلب شرایین، داشتن زندگی سالم دوران کودکی و میانسالی، پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی به ویژه در افراد بین ۴۰ تا ۷۰ سال از دیگر محور‌های مطرح شده در این کنگره است.

زیبایی‌نژاد ابراز داشت:  برای مقابله با سکته قلبی و مغزی خوردن روزانه ۴ تا ۵ بار دانه‌های روغنی شامل گردو، فندوق، بادام و نیز استفاده از غلات، خودداری از خوردن گوشت قرمز و فراوری شده و دخانیات ضروری است.

زیبایی‌نژاد اظهار داشت: پیاده‌روی به میزان ۱۵۰ دقیقه در هفته، ۷۵ دقیقه ورزش  توسط بزرگسالان و افرادی که مبتلا به دیابت درجه ۲  هستند  و نیز  تغییر روش زندگی افرادی که  فشار خون آن‌ها زیر ۱۳۰ و روی ۸۰ است از جمله موارد لازم برای کاهش  بیماری‌های قلبی و عروقی است.

طرح تهیه شناسنامه سلامت در شیراز

وی از اجرای طرح تهیه شناسنامه سلامت در شیراز خبر داد و افزود: این طرح با هدف پیشگیری از سکته‌های مغزی و قلبی با حضور ۱۶ نفر از متخصصان رشته‌های مختلف پزشکی  اجرا شده‌ است.

رئیس مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاظرنشان کرد: با توجه به اینکه طرح تهیه شناسنامه سلامت مشمول پرداخت و پوشش‌های بیمه‌ای است افرادی که تمایل به شرکت در این طرح را دارند با پرداخت ۳۰۰ هزار تومان به مدت ۱۰ سال زیرپوشش خدمات قرار می‌گیرند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما