کدخبر : 162160
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت

خسارت ۱۷۰۰ میلیارد ریالی سیلاب به مزارع خرمشهر

جنوب پرس: مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر گفت:در سیلاب اخیر 2200هکتار از زمین‌های زراعی شهرستان خرمشهر خسارت دید که بیش از 2هزار هکتار از این رقم، خسارت وارد شده به مزارع گندم در غرب کارون بود.

خسارت 1700 میلیارد ریالی سیلاب به مزارع خرمشهر

محمد مطرودی، مدیر جهادکشاورزی خرمشهر در گفت‌وگو با خبرنگار  جنوب پرس ، در خرمشهر، اظهار کرد:  در سال‌های اخیر به دلیل خشکسالی‌های پی‌درپی، تعدادی از کشاورزان، حاشیه رودخانه کارون را به عنوان محلی برای کشت گندم و جو انتخاب کردند که با بالا آمدن سطح آب در سال جاری، تمامی این زمین‌ها به زیر آب رفت و برآورد بیشترین میزان خسارات زمین‌های زراعی، در حاشیه رودخانه کارون بود.

وی افزود: در سیلاب اخیر ۲۲۰۰هکتار از زمین‌های زراعی شهرستان خرمشهر خسارت دید که بیش از ۲هزار هکتار از این رقم، خسارت وارد شده به مزارع گندم در غرب کارون بود.

مطرودی گفت: همچنین از ۱۵۰۰هکتار مزارع کشت جو، ۱۱۵هکتار جو و ۲۸هکتار مزارع کلزا خسارت دید؛ در حال حاضر نیز برآورد کلی میزان خسارات ناشی از سیلاب در شهرستان خرمشهر، به ۱۷۰۰میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش جنوب پرس ، کشت پاییز سال گذشته در سطح ۸۰۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان انجام و تولید بیش از سه میلیون تن محصول زراعی پیش بینی شده بود؛ اما به دلیل وقوع سیلاب در حوضه های دز، کارون و کرخه، برداشت نیمه دوم فروردین ماه جای خود را به خساراتی داد که سهم برداشتی مردم از زمین‌هایشان شده بود؛ در جریان سیلاب اخیر نیز مسوولان، شکستن برخی سیل‌بندها را تنها راه جلوگیری از ورود و پیش‌روی سیلاب به شهرها و روستاها میدانستند که نتیجه آن به زیر آب رفتن بسیاری از زمین‌های زراعی مردم خوزستان بود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما