کدخبر : 161985
چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت

فعالیت ۲۱ هزار دانش آموز سفیر سلامت در مدارس کهگیلویه و بویراحمد

جنوب پرس: رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 21 هزار دانش آموز کهگیلویه وبویراحمدی در طرح سفیران سلامت فعالیت دارند.

فعالیت 21 هزار دانش آموز سفیر سلامت در مدارس کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش جنوب پرس ، از گچساران، بشیر آرمان امروز در  همایش سومین دوره سفیران  سلامت  در گچساران اظهار کرد: تعداد ۲۱  هزار نفر از دانش آموزان این استان که حدود ۱۵ درصد از جامعه دانش آموزی هستند در طرح سفیران  سلامت فعالیت دارند که از این تعداد ۳ هزار و ۸۶ نفر در مدارس گچساران  مشغول به علم آموزی هستند.

 این مسوول  افزود: در سال تحصیلی جاری تعداد ۱۱ هزار و ۲۶۰ دانش‌آموز در سطح استان  زیرپوشش طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان (وارنیش فلوراید ) قرار گرفتند.

رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با اجرایی شدن این طرح از  پوسیدگی دندان در سنین پایین جلوگیری و سلامت دهانی دانش آموزان در بزرگسالی  را تضمین خواهد کرد، گفت: اعزام دندانپزشک وکارشناس به مدارس و آموزش اصول اولیه بهداشت دهان و دندان در راستای جلوگیری از بیماریهای دهان و دندان است.

 آرمان ابراز کرد: تعداد ۸۸ هزار نفر دانش آموز در سطح استان آموزش‌های لازم در جهت بیماری‌های واگیر و غیرواگیردار توسط کارشناسان بهداشت  و درمان، رابطین سلامت و مراقبین سلامت  آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند، عنوان کرد: از این تعداد دانش آموز  ۱۲ هزار و ۷۸۲ نفر دانش آموزان گچساران آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

این مسوول با بیان اینکه طرح تکمیل شناسنامه سلامت دانش آموزی در حال حاضر در دست اجرا است، گفت: هم‌اکنون شناسنامه سلامت ۳۲ هزار و ۲۹۲ دانش آموز تکمیل که از این تعداد پنج هزار و ۹۲۱ شناسنامه سلامت دانش آموزان گچسارانی است.

 وی  با بیان اینکه طرح توزیع قرص فرفولیک در مدارس این استان از مقطع متوسطه دوره اول اجرا می‌شود، تصریح کرد:  تعداد۵۵ درصد از دانش آموزان این استان در مقطع متوسطه دوره اول دختران قرص فرفولیک دریافت می‌کنند.

 آرمان با بیان اینکه هر دانش آموز تعداد ۱۶ عدد قرص فرفولیک  در طول سال تحصیلی  دریافت می‌کنند، گفت: تا کنون تعداد ۲۳۲ هزار عدد قرص فرفولیک به دانش آموزان  مقطع متوسطه دوره اول داده شده است.

 رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به توزیع قرص ویتامین D اشاره  و ابراز کرد: ۱۰۰ درصد از جمعیت دانش آموزی مقطع دوم متوسطه قرص ویتامین D  دریافت می‌کنند.

 آرمان اذعان کرد:  تعداد ۱۳۰هزار و  ۵۰۰ عدد  قرص ویتامین D  در بین  دانش آموزان مقطع متوسطه دوره دوم  توزیع شد که هر ماه یک عدد قرص ویتامین D به مدت ۹ ماه دریافت می‌کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما