کدخبر : 161794
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

کمترین خسارت و مشکلات را در سطح شهر شاهد بودیم

جنوب پرس: شهردار بندرعباس با بیان اینکه در بارندگی دیروز و امروز، کمترین خسارت و مشکلات را در سطح شهر شاهد بودیم، گفت: با وجود بارندگی شدید، در حال حاضر وضعیت شهر عادی است.

کمترین خسارت و مشکلات را در سطح شهر شاهد بودیم

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، عباس امینی‌زاده دقایقی قبل در جمع خبرنگاران به آخرین وضعیت شهر پس از بارندگی‌ها تا ساعت ۱۲ یکشنبه ۲۵ فروردین ماه اشاره کرد و اظهار داشت: کمترین خسارت و مشکلات را در بارندگی در سطح شهر بندرعباس شاهد بودیم.

وی در خصوص آبگرفتگی میدان قائم(روبروی بندر شهید باهنر)، افزود: با مسدود شدن اطراف این میدان، پیش‌بینی و برنامه خیابان جایگزین را داریم و اصلاح آن نیز در دستور کار قرار دارد.

شهردار بندرعباس ابراز داشت: تشکیل سه جلسه مدیریت بحران شهرداری و در دستورکار قرار گر فتن اقدامات لازم برای این شرایط از برنامه‌ریزی‌هایی بود که  از ابتدای هشدارها و پیش‌بینی‌ها در هفته گذشته مبنی بر بارش شدید باران صورت گرفت.

امینی‌زاده همچنین به پاکسازی کانال‌های منتهی به دریا، لایروبی خورها، استقرار گروه‌های آموزش‌دیده کارگری و مدیریتی و غیره اشاره کرد که به منظور مقابله با بحران احتمالی سیلاب صورت گرفته است.

وی گفت: موضوع دفع آب‌های سطحی به عنوان یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های شهرداری بندرعباس طی چند سال اخیر در دستور کار قرار داشته و نتایج این اقدامات در سطح شهر قابل لمس است.

شهردار بندرعباس ادامه داد:  در حال حاضر اوضاع شهر عادی دنبال می‌شود، در حین بارندگی و طوفان نیز اقدامات لازم صورت گرفته که نتیجه آن عادی شدن ترددها و کنترل آبگرفتگی منازل مسکونی بوده است.

این مقام مسؤول با بیان اینکه کلیه تیم‌ها با شدیدتر شدن باران، اقدامات را با سرعت بیشتری پیش برده و در مدت زمان کمتر از دو ساعت، مشکلات به حداقل رسید، اضافه کرد: حدود یک هزار نفر نیروی انسانی و ۴۰ دستگاه ماشین سنگین در بارندگی دیروز و امروز، اقدامات لازم را برای جلوگیری از بروز خسارات انجام داده‌‌اند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما