کدخبر : 161790
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
فاقددیدگاه
پرینت

کمک ۴۱۵ میلیون تومانی مردم فارس به سیل‌زدگان سعدی

جنوب پرس: مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس گفت: مردم از طریق هلال احمر 415 میلیون تومان برای محله سعدی کمک کردند.

کمک 415 میلیون تومانی مردم فارس به سیل‌زدگان سعدی

به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، حسین درویشی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس ظهر امروز در نشست خبری تشریح امدادرسانی در سیل شیراز، خوزستان و لرستان اظهار داشت: ما در طرح نوروزی بودیم که روز ۵ فروردین سیل شیراز اتفاق افتاد، البته در ۲۱ شهرستان نیز آب‌گرفتگی داشتیم، با بروز سیل در شیراز ۷۲ تیم عملیاتی با ۳۶۶ امدادگر و نجات‌گر به دروازه قرآن و محله سعدیه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه مدت زمان حیات ۵ دقیقه است که هلال احمر آن را از دست داد، گفت: ما آماده‌باش طرح نوروزی بودیم و نه سیل شیراز، اما طبق وظیفه پس از بروز سیل در محل دروازه قرآن حاضر شدیم، به دلیل ترافیک و قفل شدن مسیر به ناچار از کوچه‌ها به محل رسیدیم که ۲۰ دقیقه طول کشید.

درویشی ادامه داد: نیروهای امدادی ۶ جسد را از خودروها خارج کردند و مابقی هم در مسیر سیل قرار گرفته و جان خود را از دست داده بودند.

درویشی با اشاره به اینکه پس از بروز حادثه اولین کاری که جمعیت هلال احمر انجام می‌دهد، ارزیابی اولیه و پس از آن تصمیم‌گیری است، افزود: روز اول بروز سیل در محله سعدی، هلال احمر فقط می‌توانست اسکان اضطراری و تغذیه را فراهم کند و اقدام دیگری مثل تخلیه آب از منازل در حیطه وظایف ما نبود اما به عنوان یک NGO با ارسال ۲۶ پمپ لجن‌کش به شهرداری کمک کردیم.

وی اظهار داشت: مردم از طریق هلال احمر ۴۱۵ میلیون تومان برای محله سعدی کمک کردند، در این محله با فرم شناسایی اطلاعات ۸۵ خانواده ثبت و اقلام غذایی و پوشاک و برای هرخانواده ۸ پتو توزیع شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس خاطرنشان کرد: در نمایشگاه گلستان یک سالن در اختیار هلال احمر برای نصب چادر و اسکان اضطراری قرار گرفت که در این محل اکیپ پزشکی را نیز به صورت ۲۴ ساعته مستقر کردیم.

وی افزود: در نمایشگاه گلستان بیش از ۴ هزار نفر اسکان اضطراری داده شدند و ۲۸۹ بسته اقلام نیز بین مسافران سیل‌زده توزیع شد که ارزش ریالی هر بسته، یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود.

توزیع بیش از ۵ هزار بسته عیدانه بین خانواده‌های نیازمند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت: از ۲۵ اسفند طرح نوروزی هلال احمر آغاز و در ۱۲۷ نقطه استان اکیپ‌ها حاضر داشتند، کشیک‌های هلال احمر نیز به طور ۲۴ ساعته در شهرستان‌ها حضور داشتند.

وی ادامه داد: در طول طرح نوروزی ۲ هزار و ۶۰۰ نفر از داوطلبان و امدادگران اقدامات لازم را انجام دادند.

درویشی افزود: در ایام نوروز تصادفات جاده‌ای که نجات‌گران ما حاضر شدند، ۱۱۴ مورد بود که ۶۴ نفر را به نزدیک‌ترین مراکز درمانی منتقل کردند و ۴۱۷ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر از خدمات طرح راهنمایی نوروزی استفاده کردند، گفت: بالغ بر ۱۲۴ هزار نشریه و برشور حاوی اطلاعات مورد نیاز در اختیار مسافران قرار گرفت، بیش از ۵ هزار بسته عیدانه حاوی اقلام غذایی و پوشاک توسط نیروهای هلال احمر تهیه و بین خانواده‌هایی که تحت پوشش ارگان حمایتی نبودند، توزیع شد.

ارسال ۳۴ کامیون و تریلر به استان‌های سیل‌زده لرستان و خوزستان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس در خصوص امدادگری به استان‌های سیل‌زده لرستان و خوزستان نیز گفت: بلافاصله پس از بروز سیل برای کمک‌رسانی به لرستان و بعد خوزستان اعلام آمادگی کردیم.

درویشی ادامه داد: کمک‌هایی که از انبارهای هلال احمر خارج شد ۲۳ کامیون و تریلر بود و ۱۱ کامیون نیز کمک‌های مردمی از طریق پایگاه‌های هلال احمر در شیراز و دیگر شهرستان‌های فارس به آن اضافه و به استان‌های لرستان و خوزستان ارسال شد، خیرین حتی کرایه کامیون‌ها را نیز تأمین کرده بودند.

وی افزود: فردای روزی که اعلام شد فارس معین شهرهای شوش و شوشتر است ما در این دو منطقه برای ارزیابی حاضر شدیم که ۱۰ خودرو امدادی نیز برای این دو مناطق اعزام کردیم.

درویشی خاطر نشان کرد: در شهرستان شوش ۱۰ اردوگاه اسکان اضطراری دایر کردیم که ۵۸۶ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۳ هزار نفر در آن‌ها اسکان پیدا کردند و در شوشتر نیز ۳ اردوگاه دایر و به ۲۵۰۰ جمعیت خدمات‌رسانی شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما