کدخبر : 161780
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت

سطح مناطق حفاظت شده استان ۳۱۲ هزار هکتار است

جنوب پرس: یاسوج- مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: سطح مناطق حفاظت شده استان ۳۱۲ هزار هکتار است.
سطح مناطق حفاظت شده استان ۳۱۲ هزار هکتار است

به گزارش جنوب پرس ، محسن جعفری نژاد بسطامی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: وجود گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری بر ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مناطق حفاظت شده استان افزوده است.

جعفری نژاد بسطامی با بیان اینکه هماهنگی گردشگران با محیط بانان در نزدیکی و ورود به مناطق حفاظت شده نقش مؤثری در کاهش مشکلات و بروز خطرات دارد، عنوان داشت: معرفی مسیرهای کم خطر از مهمترین مزایای چنین اقدامی است.

جعفری نژاد بسطامی با اشاره به حمله چند روز گذشته حیوان وحشی به زن ۳۵ ساله در ارتفاعات روستای حمید آباد بخش پاتاوه، عنوان داشت: محیط بانان شبانه روز در مناطق حفاظت شده حضور دارند و طی این چند سال گزارشی از حمله حیوانات وحشی نداشته ایم و بروز چنین مواردی نشان از قرار گیری در زمان و مکان نامناسب توسط برخی گردشگران حاضر در مناطق حفاظت شده است.

وی افزود: احساس خطر توسط حیوان می‌تواند موجبات حمله حیات وحش به انسان را فراهم کند.

مدیرکل محیط زیست استان گفت: افرادی که بدون هماهنگی و به قصد برداشت گیاهان کوهی و کسب سود وارد منطقه حفاظت شده شوند، با برخورد مطابق قانون روبه رو خواهند شد.

جعفری نژاد بسطامیبا بیان اینکه اگر چنین افرادی مورد حمله حیات وحش قرار بگیرند، هیچگونه حمایت قانونی از آنها انجام نمی‌شود، ابراز داشت: محیط زیست استان در کنار افراد قانونمند ایستاده و حمایت‌های لازم را از آنها انجام می‌دهد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما