کدخبر : 161749
شنبه 13 آوریل 2019 - 12:57
فاقددیدگاه
پرینت

کشف۱۰ میلیاردی طلا و سکه توسط پلیس آگاهی هرمزگان

رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان از دستگیری چهار سارق طلاجات و مسکوکات به ارزش 10 میلیارد ریال در ایام نوروز ۹۸ خبر داد.

به گزارش جنوب پرس ، عبدالمجید کرمی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به دنبال وقوع چندین فقره سرقت منزل در شهر بندرعباس پیگیری برای دستگیری سارقان در دستور کار قرار گرفت، اظهار داشت: با اطلاعاتی که از سارقان به دست آمد و با درایت و بازرسی همکاران پلیس فرودگاه دو فرد مظنون دستگیر شدند.

 وی افزود: این سارقان در ابتدا منکر سرقت طلاجات بودند و اعلام کردند که متعلق به خودشان است ولی سندی دال بر این امر ارائه ‌نکردند که با بررسی‌های اطلاعاتی لب به اعتراف گشوده و به چندین فقره سرقت اعتراف کردند.

رییس پلیس آگاهی استان هرمزگان با اشاره به اینکه از این سارقان ۱۰۰ قطعه مسکوکات طلا قدیمی و جدید و حدود ۷۰۰ گرم طلا و اشیای دیگر کشف شد، تصریح کرد: این سارقان در ایام نوروز با اطلاع از اینکه منازل خالی بوده است اقدام به سرقت می‌کردند .

کرمی یادآور شد: کلیه مالباختگان شناسایی شدند و سارقان نیز سرقت‌های دیگری هم دارند که قطعاً به آن اعتراف خواهند کرد، با توجه به اینکه این سارقان حرفه‌ای هستند و در چند استان دیگر هم تحت تعقیب قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه این سارقان در کوتا‌ه‌ترین زمان ممکن شناسایی و دستگیر شدند، بیان کرد: به دنبال دستگیری این دو سارق دو خانم دیگر نیز دستگیر شدند که حدود ۲۰۰ گرم طلای مسروقه از آنان کشف و ضبط شد و این افراد نیز از سارقان سابقه‌دار هستند.

رییس پلیس آگاهی استان هرمزگان ادامه داد: سکه‌های کشف شده از افراد، مربوط به دوره پهلوی است و مقداری وسایل دیگر از جمله لپ تاپ، ساعت و … هم از مخفیگاه آنان کشف شد که ارزش کل اموال کشف شده از این چهار نفر بیش از ۱۰ میلیارد ریال است.

کرمی خطاب به مردم افزود: برای جلوگیری از سرقت‌ها از منازل در صورت قصد مسافرت حتما منزل خود را به افراد مورد اطمینان تحویل دهند و از خالی بودن منازل جداً خودداری کنند و از درب‌های ضد سرقت در ورودی منازل استفاده کند.

به گزارش فارس وی افزود: اکثر این سارقان از بالکن منازل به خصوص طبقات اول وارد می‌شوند که باید محافظ لازم در بالکن‌ها نصب شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما