کدخبر : 161686
پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
فاقددیدگاه
پرینت

مسابقه کتابخوانی با حضور ۱۰۰۰ دانش‌آموز در کنگان برگزار شد

جنوب پرس: مسابقه کتابخوانی با شرکت هزار دانش آموز دختر و پسر در مقطع ابتدایی و متوسطه اول از سراسر شهرستان کنگان برگزار شد.

مسابقه کتابخوانی با حضور 1000 دانش‌آموز در کنگان برگزار شد

به گزارش جنوب پرس ، از شهرستان کنگان،به همت دفتر امام جمعه و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کنگان، آزمون علمی، فرهنگی کتابخوانی از کتاب شصت پرسش اعتقادی از حجت الاسلام سید محمد طباطبایی با حضور قریب هزار دانش آموز کنگانی در جایگاه نماز جمعه کنگان و دو مدرسه شهر سیراف برگزار شد.

امام جمعه کنگان  روز پنج شنبه در حاشیه برگزاری این آزمون علمی، فرهنگی اظهار داشت: برای سومین سال متوالی است که دفتر امام جمعه و آموزش و پرورش بصورت مشترک مسابقه و آزمون علمی، فرهنگی برگزار می کنند.

حجت‌الاسلام محمود محمودی  با بیان اینکه این کار برای تداوم مسابقات  و فرهنگ کتابخوانی است ، افزود: آشنایی بیش از پیش نوجوانان با مبانی دینی و اعتقادی هدف مهم از برگزاری این آزمون است.

وی اضافه کرد: پس از کار کارشناسی و استفاده ظرفیت نخبگان ، امسال کتاب شصت پرسش اعتقادی که در آن ۴۵ سوال پیرامون مسائل و موضوعات متعدد دینی در حوزه اعتقادی مطرح و پاسخ داده شده بود به عنوان منبع آزمون انتخاب تا به شناخت دانش آموزان از اصول اعتقادی و رفع شبهات آنان کمک کند.

محمودی اظهار کرد: تداوم این کار علمی – فرهنگی گامی در راستای تحقق منویات رهبری معظم انقلاب در خصوص ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کنگان گفت: هزار دانش آموز دختر و پسر شهرستان در مقطع ابتدایی و متوسطه اول از سراسر شهرستان در این آزمون شرکت کردند.

شاکر محیسن افزود: بدلیل استقبال فراوان و بعد مسافت، آزمون در دو شهر کنگان و سیراف برگزار شد.

وی عنوان کرد: این اقدام به همت دفتر امام جمعه و مدیریت آموزش و پرورش و با مصوبه و حمایت شورای آموزش و پرورش برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کنگان ادامه داد: پس از تصحیح سوالات و طی مراسمی به بیش از ۵۰ نفر برتر از طرف دفتر امام جمعه و مدیریت آموزش و پرورش و شورای آموزش و پرورش ، هدایای نفیسی از قبیل کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، مشهد مقدس، قم و جوایز دیگری از قبیل تبلت و کارت هدیه اهدا خواهد شد.

آزمون علمی، فرهنگی «پیامبر من» با حضور هزار و ۳۰۰ دانش آموز و آزمون تمثیلات حجت‌الاسلام محسن قرائتی با حضور هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز در سال های ۹۶ و ۹۷ توسط دفتر امام جمعه و مدیریت آموزش و پرورش برگزار شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما