کدخبر : 161678
پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

نخستین جشنواره تئاتر مستقل پانتومیم هرمزگان برگزار می شود

جنوب پرس: بندرعباس - دبیر نخستین جشنواره تئاتر مستقل پانتومیم هرمزگان گفت: نخستین جشنواره تئاتر مستقل پانتومیم استان هرمزگان ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه جاری در بندرعباس برگزار می شود.
نخستین جشنواره تئاتر مستقل پانتومیم هرمزگان برگزار می شود

به گزارش جنوب پرس ، رضا جوشعار عنوان کرد: طرح برگزاری این جشنواره از سال گذشته با همفکری پیشکسوتان تئاتر و اساتید دانشگاه کلید خورد و فراخوان آن نیز در بهمن ماه سال ۹۷ اعلام شد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۰ اثر از ۲۰ گروه نمایشی به دبیرخانه جشنواره رسیده است، افزود: گروه‌های تئاتری استان هرمزگان تا ۲۵ فروردین ماه فرصت دارند نمونه اثر خود را جهت شرکت در جشنواره به دبیرخانه به آدرس بندرعباس، فرهنگسرای طوبی ارسال کنند.

دبیر نخستین جشنواره تئاتر مستقل پانتومیم استان هرمزگان با اشاره به اینکه این جشنواره با رویکرد آموزشی و با هدف شناسایی هنرجویان و ترغیب آنان برای فعالیت در عرصه بازیگری و معرفی هنرمندان مستعد برگزار می‌شود، گفت: برای نخستین بار است که جشنواره‌ای به صورت مستقل توسط بخش خصوصی و بدون وابستگی به نهادهای دولتی و با صرف کمترین هزینه برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: نخستین جشنواره تئاتر مستقل پانتومیم استان هرمزگان در دو بخش آماتور (هنرجوهای مبتدی) و حرفه‌ای به همت گروه نمایشی گردون و با همکاری مرکز هنرهای نمایشی انجمن نمایش و فرهنگسرای طوبی برگزار می‌شود.

جوشعار با بیان اینکه با انعقاد تفاهم نامه با شهرداری بندرعباس، سه اثر برگزیده این جشنواره در سطح شهر بندرعباس اجرای عموم خواهند داشت، افزود: کارگاه آموزشی بازیگری با حضور «رضا فیاضی» بازیگر برجسته تئاتر کشور نیز هفته آینده در بندرعباس برگزار خواهد شد.

وی از حقوق شهروندی، موضوعات اجتماعی، محیط زیست و فضای سبز به عنوان موضوعات آثار دریافتی گروه نمایشی نام برد و گفت: مهران محمودزاده، علیزضا داوری و محمد سایبانی آثار جشنواره را داوری خواهند کرد.

جوشعار وضعیت هنر پانتومیم در استان را نامناسب دانست و تصریح کرد: یکی از دلایل ورود به این حوزه نیز وجود ضعف‌های جدی در آن است که با برگزاری این جشنواره، نقاط ضعف شناسایی و در جهت ترویج آن در سطح شهرستان‌های مختلف استان برنامه ریزی و اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزش بازیگری صبح ۲۹ فروردین در پلاتو آفتاب بندرعباس، اظهار کرد: آئین اختتامیه نخستین جشنواره تئاتر مستقل پانتومیم استان هرمزگان در فرهنگسرای طوبی برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ پانتومیم، نوعی نمایش همراه با موسیقی که در آن بازیگران سخن نمی‌گویند و مفاهیم را به یاری حرکات و حالت‌های چهره و بدن به بینندگان خود منتقل می‌کنند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما