کدخبر : 161650
پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

ساخت ۲۸ هزار واحد مسکونی زلزله زدگان کرمانشاه پایان یافت

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، از اتمام ساخت 28 هزار واحد مسکونی که در جریان زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان 96 تخریب شده بود، خبر داد.
n83273585-72955414

رضا خواجه ای روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع ۳۶ هزار و ۸۵۰ واحد احداثی، کار ساخت ۲۸ هزار واحد به اتمام رسیده و ساخت بقیه واحدهای مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله زده نیز در دست اقدام است.
وی اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان متولی بازسازی مناطق زلزله زده در استان کرمانشاه تاکنون تعمیر، مرمت و مقاوم سازی ۶۵ هزار واحد مسکونی و تجاری تعمیری را نیز به پایان رسانده است.
رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت: از ابتدای وقوع زلزله ۷٫۳ ریشتری سال ۹۶ غرب کرمانشاه، تاکنون آرماتوربندی ۳۶ هزار و ۸۵۰ واحد، اسکلت بندی ۲۳ هزار و ۸۰۳ واحد، دیوارچینی ۳۱ هزار و ۶۵۰واحد، سقف گذاری ۳۲ هزار و ۵۵۰ واحد و اجرای عملیات گچ و خاک و نصب و درب پنجره برای ۲۸ هزار واحد در مناطق زلزله زده استان به پایان رسیده است.
خواجه ای ادامه داد: تاکنون بازسازی در سطح روستاها ۹۵ درصد و در سطح شهرهای زلزله زده استان ۷۵ درصد پیش رفته و با همت و مشارکت مردم طبق برنامه ریزی تدوین شده، امید است پایان بازسازی در سطح شهرها تا پایان شهریورماه امسال به اتمام برسد.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی و شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما