کدخبر : 161610
چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
فاقددیدگاه
پرینت

بازنگری طرح جامع آب‌های سطحی شیراز ضروری است

جنوب پرس: نواب قائدی در جلسه فوق العاده کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز بر بازنگری طرح جامع آب‌های سطحی شیراز تاکید کرد.

بازنگری طرح جامع آب‌های سطحی شیراز ضروری است

به گزارش جنوب پرس ، از شیراز به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، نواب قائدی در جلسه فوق العاده کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر بازنگری طرح جامع آب‌های سطحی شهر شیراز تا پایان تیرماه سال جاری، اظهار داشت: طرح جامع مهار سیلاب و جمع آوری آب‌های سطحی یکی از دغدغه‌های این کمیسیون است که در بودجه سال گذشته نیز دیده شده بود، امسال نیز در دستور کار این کمیسیون است تا تمامی نقاط پر خطر شهر که در معرض آبگرفتگی هستند عملیات لوله‌گذاری دفع آب‌های سطحی در آن مکان‌ها صورت گیرد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه با اشاره به مشکلات بوجود آمده در شهرک سعدی، با بیان اینکه مشکلات و گرفتاری‌های ناشی از سیل را باید به فرصت تبدیل کرد، گفت: اگرچه وقوع سیل اخیر مشکلات و ناراحتی‌هایی را برای مردم بوجود آورد، اما گاهی اوقات، مشکلات می‌تواند سبب خیر باشد و با تلاش مضاعف و برداشتن قدم‌های خیر در این راه، می‌توان آرامش و آسایش را به شهرک‌های آسیب دیده و مردم برگرداند.

 وی با اشاره به اینکه رسالت کمیسیون، عمران و آبادانی شهرک‌های آسیب‌ دیده است، گفت: تلاش می‌کنیم در حیطه قوانین و وظایف خود آنچه که منجر به رضایتمندی و خوشحالی مردم شود، انجام گردد.

قائدی ادامه داد: چندین طرح برای شهرک سعدی مد نظر بوده که با جدیت و پیگیری کمیسیون‌های عمران و معماری شهرسازی، پیش‌بینی‌هایی برای نقاطی از این شهرک شده، که انشاالله با قدم‌هایی که برداشته می‌شود بتوانیم مشکلات این منطقه را برطرف کنیم.

 عضو شورای شهر شیراز در ادامه با اشاره به اقدامات شهرداری شیراز همزمان با وقوع سیل و قبل از آن افزود: کنترل ایمنی پل‌های واقع در مسیر سیلاب و بر روی رودخانه خشک، لایروبی، دیوارگذاری و احداث شیب شکن در رودخانه خشک، از بسیاری مشکلاتی که ممکن بود برای ساکنین مجاور رودخانه خشک بوجود آید، جلوگیری کرد.

نواب قائدی همچنین با اشاره به دوربین‌های نظارت تصویری که در محل‌های حادثه و برروی برخی پل‌های رودخانه خشک نصب شده بودند، ابراز داشت: این دوربین‌ها علاوه بر بحث نظارتی در حوزه ترافیک، در بحث قضایی و تحلیل موضوعات مربوط به سیل، نقش قابل توجهی داشته‌اند.

 وی اضافه کرد: معاونت فنی و عمرانی و شهرداران مناطق مرتبط با رودخانه مکلف شدند نسبت به ترمیم و مقاوم‌سازی پی، پایه پل‌ها و دیواره قسمتی از رودخانه خشک که دچار آب شستگی شده اقدام و ضمن کنترل ایمنی کامل، عملیات دیوارگذاری بخش‌های دیگری از رودخانه نیز انجام شود.

 قائدی همچنین افزود: مقرر شد که معاونت حمل و نقل و ترافیک نسبت به نصب دوربین‌های نظارت تصویری در تمامی پل‌ها و نقاط در خطر سیل اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به طرح تاب آوری شهر شیراز در برابر سیل گفت: در این خصوص نیز مقرر شد شهرداری شیراز در اسرع وقت نسبت به تهیه این طرح و انتخاب مشاور ذیصلاح اقدام لازم را انجام دهد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر شیراز با تصریح بر اینکه باید نگاه کامل و جامعی به مدیریت بحران داشته باشیم، خواستار بازنگری در ساختار سازمانی مدیریت بحران شهرداری شد.

سخنگوی شورای شهرشیراز با اذعان به اینکه شورای شهر و شهرداری برای ایجاد آرامش و رفع مشکلات مردم در حیطه اختیارت خود تمامی تلاش خود را بکار بسته است، خاطر نشان کرد: شورای شهر شیراز نسبت به مردم متعهد است و در کنار وظایف خود، براساس یک تفکر انسان دوستانه تحت هر شرایطی در کنار مردم خواهد بود.

گفتنی است در حین این جلسه کارشناسان حاضر در جلسه نیز به بیان دیدگاه‌های خود در رابطه با سیل شیراز پرداختند و برای تاب آوری شیراز در برابر سیل و پیشگیری از مشکلات احتمالی، راهکارهایی ارائه کردند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما