کدخبر : 161580
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت
مدیرحوزه هنری هرمزگان:

تربیت هنرمند متعهد و انقلابی رسالت حوزه هنری است

جنوب پرس: مدیرکل حوزه هنری هرمزگان گفت: شناخت، تربیت و معرفی هنرمندان ارزشی، انقلابی و متعهد رسالت حوزه هنری در هرمزگان است.
2305348

به گزارش جنوب پرس ، انوشیروان پیشدار در حاشیه بازدید از دفتر خبرگزاری مهر در استان هرمزگان در تشریح برنامه‌های حوزه هنری در هفته هنر انقلاب اسلامی بیان داشت: روز شهادت شهید اهل قلم، مرتضی آوینی، در تقویم رسمی کشور به عنوان روز هنر انقلاب اسلامی تعیین شده است و حوزه هنری انقلاب اسلامی هر ساله ویژه برنامه‌های متعددی را به مناسبت هفته هنر انقلاب از تاریخ ۲۰ تا ۲۷ فروردین در سطح کشور برگزار می‌کند.

وی هفته هنر انقلاب اسلامی هفته هنر متعهد است، عنوان کرد: مبنای شکل گیری حوزه هنری ایجاد فضا و بستر برای بیان هنری مفاهیم دینی انقلابی است.

پیشدار خاطرنشان کرد: هدف مبنای سیاست گذاری حوزه هنری تولید محتوا برای اقشار مختلف جامعه با سلیقه های متفاوت است.

مدیرکل حوزه هنری هرمزگان اظهارداشت: شناخت، تربیت و معرفی هنرمندان ارزشی، انقلابی و متعهد از جمله وظایف سنگین حوزه هنری است که در همه ابعاد هنری توسعه و گسترش دارد.

وی تصریح کرد: هدف ما این است که جوانان و هنرمندان هرمزگان را برای ترسیم و معرفی هنر انقلاب ترغیب کنیم، یکی از بهترین راه های صدور انقلاب استفاده از زبان هنر است که ما در هرمزگان استعدادهای خوبی در زمینه های مختلف هنری داریم.

به گفته پیشدار، فعالیت جزیره ای دستگاههای فرهنگی در برابر تهاجم گسترده فرهنگی دشمنان پاسخگو نیست و همه دستگاه های متولی باید دست در دست هم دهند و با برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و میان مدت جلوی این تهاجم را بگیرند.

وی افزود: تولید آثار هنری فاخر از اولویت های حوزه هنری در سال ۹۸ خواهد بود و فرهنگ سازی در راستای تحقق شعار سال از دیگر برنامه های پیش رو است.

پیشدار ابرازداشت: شهید آوینی الگویی عملی برای نسل جوان در حوزه هنر است و امیدواریم بتوانیم دستاوردهای هنری این شهید گرانفدر را به نسل جدید منتقل کنیم.

وی تاکید کرد: هفته هنر انقلاب اسلامی فرصت خوبی است تا حوزه هنری به عنوان ستاد با همکاری سایر دستگاههای فرهنگی به ایجاد فضای با نشاط و تبیین ارزش های انقلاب اسلامی همت گمارند.

وی عنوان کرد: در چند سال اخیر با توجه به اهمیت و جایگاه هنر انقلاب، حوزه هنری به عنوان پایگاه هنر انقلاب در راستای تبیین و تبلیغ ارزش های انقلاب اسلامی در قالب هنر برنامه های متونعی را در سطح استان برگزار و یاد و خاطره شهید ولا مقام سید مرتضی آوینی را گرامی می دارد.

پیشدار گفت: اولویت اصلی فعالیت ها و برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی مبتنی بر بازتعریف هنر انقلابی بر اساس ارزش های متعالی اسلامی و دینی است که رسیدن به این هدف مستلزم همکاری، همراهی و تعامل با ادارات و سازمان ها در سطح استان است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما