کدخبر : 161467
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

مشکلی درتامین آب شرب شهرهای خوزستان وجود ندارد/حل پس‌زدگی فاضلاب

جنوب پرس: اهواز-معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: درحال‌حاضر هیچ‌گونه مشکلی در تامین آب شرب شهرهای استان خوزستان وجود ندارد.
مشکلی درتامین آب شرب شهرهای خوزستان وجود ندارد/حل پس‌زدگی فاضلاب

به گزارش جنوب پرس ، حمیدرضا کشفی امروز دوشنبه اظهار کرد: در ابتدای وقوع سیل در خوزستان تعداد یک‌هزار و ۸۰ روستا با قطعی آب مواجه بودند که خوشبختانه با اقداماتی که انجام شد این تعداد اکنون به ۱۷۰ روستا رسیده است.

وی با اشاره به اینکه “گوریه” شوشتر تنها شهر بدون آب استان بود که دیروز نسبت به تأمین آب آن اقدام شد، ادامه داد: گرچه با پیشروی مستمر آب در مناطق مختلف مواجه هستیم، اما فعالیت آبرسانی بدون هیچ‌گونه مشکلی در حال انجام است.

کشفی با اشاره به اینکه آبرسانی به تمامی روستاها از طریق تانکر سیار، ثابت و آب بسته‌بندی صورت گرفته و آب شرب موردنیاز در دسترس مردم قرار می‌گیرد، گفت: تأمین و وصل آب حدود ۶۰ روستای استان در دستور کار است که به محض ترمیم جاده‌های دسترسی و رفع مشکل برق آن مناطق نسبت به برقراری انشعاب آب اقدام خواهیم کرد.

معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مشکل پس‌زدگی فاضلاب در شهر اهواز را ناشی از دو سه نقطه بحرانی در این شهر به دلیل ریزش شبکه‌های فاضلاب دانست و افزود: برای مهار این مشکل دو پروژه اضطراری تعریف شده و طبق برنامه زمانبندی قرار است امروز عملیات اجرایی آن به اتمام برسد.

وی تصریح کرد: با اتمام این پروژه‌های اضطراری، عملیات بای‌پس انجام شده و مشکل پس‌زدگی فاضلاب مناطقی از شهر اهواز به‌ویژه پردیس حل خواهد شد.

کشفی با بیان اینکه در رابطه با تأمین آب شهر اهواز مشکل خاصی وجود ندارد، گفت: گرچه کدورت آب طرح غدیر مقداری بالاتر از حد معمول رفته، اما خوشبختانه تاکنون در رابطه با تأمین آب شرب این شهر خللی به‌وجود نیامده و با مدیریت انجام شده انشاالله مشکلی هم پیش نخواهد آمد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما