کدخبر : 161417
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷
فاقددیدگاه
پرینت
نماینده ولی فقیه در استان فارس:

شیراز نیازمند طرح جامع مقابله با سیلاب است/ کمک رهبری به ۳ روستا

نماینده ولی فقیه در فارس گفت: شهر شیراز در موضوع سیلاب ها و آب های جاری باید دارای طرح جامع و کامل باشد و از این سیل دروازه قرآن درس لازم را بگیریم.

به گزارش جنوب پرس ، آیت الله لطف الله دژکام ظهر یکشنبه در نشست بررسی فعالیت‌های انجام شده پس از سیل شیراز افزود: باید از این حادثه درس گرفته باشیم و تلاش کنیم برای آینده آماده و مناسب برخورد کنیم.

وی ادامه داد: متوجه شدیم ساخت و سازهای توسعه شهری طی چندین سال گذشته با کم توجه‌ای در مباحث شهرسازی همراه بوده است.

امام جمعه شیراز یادآور شد: جمع آوری آب‌های سطحی از جمله موارد بسیار مهم است که باید در دستور کار قرار گیرد و استانداری باید تمامی دستگاه‌ها را به کار بگیرد.

آیت الله دژکام با بیان اینکه گاهی دستگاه‌ها مسئولیت را به دوش دیگری انداختند، گفت: برخی دستگاه‌ها باید کار مشترک انجام می‌دادند که روان آب خارج از شهر در زمان ورود به شیراز باید راهی رودخانه خشک شود.

وی ادامه داد: برخی از این کارها احتیاج به منابع ملی دارد که باید هماهنگی‌های لازم در این راستا انجام شود.

نماینده ولی فقیه در فارس تصریح کرد: طرح جامع برای کل شهر شیراز باید در نظر گرفته شود و فراموش نکنیم که رودخانه خشک نیز مشکل دارد و باید مدیریت شود.

آیت الله دژکام یادآور شد: ستاد بحران در زمانیکه گرفتار حادثه هستیم برخی مواقع احساس هماهنگی نمی‌شود در حالی که باید قبل از حادثه هماهنگی‌ها طی برگزاری مانورهایی انجام شود.

وی تاکید کرد: باید در زمان بحران برای مدیران شاخص‌هایی در نظر گرفته شود تا هماهنگی بیشتری شاهد باشیم.

امام جمعه شیراز افزود: مباحث حقوقی این موضوع بسیار مهم است زیرا در مسیر سیلاب خانه ساخته شده است و در این راستا تمامی دستگاه‌ها باید ورود کنند.

آیت الله دژکام ادامه داد: اگر احتمال وقوع حادثه است نباید اجازه ساخت و ساز داد و اگر جایی تملک می‌شود باید تخریب شود نه اینکه مکانی ۳ مرتبه تملک شود.

وی افزود: دستگاه قضائی کار سنگینی دارد زیرا باید تمامی موارد را در نظر بگیرد، صحبت‌های ما حرف عادی است و ما قاضی نیستیم و ما باید حکم قاضی را قبول کنیم و این پرونده باز است و بسته نشده است.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: برای ۳ روستا مقام معظم رهبری کمکی کردند که استاندار نیز به همان مقدار کمک می‌کنند.

آیت الله دژکام یادآور شد: در همین روستاها نیز با مشکلاتی مواجه هستیم زیرا کسی به اسم مالک زمینی را فروخته اما امروز مردم با مشکل مواجه شده‌اند و دستگاه‌هایی که این افراد را مالک کردند باید پاسخگو باشند.

به گطارش فارس وی یادآور شد: قرار نیست شبانه یک شخصی زمین‌ها را بفروشد و سپس دیگران با مشکل مواجه شوند شهرداری باید نظارت کند زیرا شهر بدون برنامه بزرگ می‌شود و سپس باید خدمات ارائه کرد.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: می‌خواهیم درس بگیریم، ممکن است در سالیان گذشته برخی مدیریتی داشتند و تصمیماتی گرفته شده که در آن موقع پیش بینی این روزها نشده بود اما امروز نگاه مدیریتی باید با گذشته‌ها تفاوت داشته باشد.

آیت الله دژکام با اشاره به نقش تمامی دستگاه‌ها نیز گفت: در زمان بحران حتی حوزه‌های علمیه نیز باید ورود کنند که خوشبختانه در سیل شیراز شاهد حضور تمامی مردم و دستگاه‌ها بودیم.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما