کدخبر : 161387
یکشنبه 18 فروردین 1398 - 13:08
فاقددیدگاه
پرینت

رونق تولید در واحدهایی که به چرخه تولید بازگشته‌اند

طی دو سال گذشته با برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید واحدهای صنعتی زیادی به چرخه تولید بازگشتند و امسال فرصت خوبی است تا تولید در این واحدها رونق گیرد.

به گزارش جنوب پرس ، اقتصاد موضوع مهم و همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و معظم‌له با نام‌گذاری سال‌ها به نام اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید امسال مهم بودن اقتصاد را یادآوری می‌کنند.

در استان کهگیلویه و بویراحمد گرچه صنایع بزرگ و کارخانه‌های تاثیرگذاری وجود ندارد اما واحدهای کوچکی هستند که برای استان حیاتی بوده و بخش اعظمی از اشتغال بخش صنعت را به خود اختصاص داده‌اند.

اما این کارخانه‌های کوچک طی سال‌های اخیر با مشکلاتی برای ادامه حیات اقتصادی خود مواجه شدند،برخی‌ از آنها در وضعیت بد اقتصادی تعطیل شدند و عده‌ای از آنها هم زیر خط تولید به تولید خود ادامه دادند.

  دولت در این شرایط و برای نجات این واحدها  کارگروه و ستاد تسهیل و رونق تولید را تشکیل داد که در کهگیلویه و بویراحمد هم جلسات این کارگروه یا به ریاست استاندار یا معاون اقتصادی تشکیل می‌شد و در هر جلسه بانک‌ها و حتی دستگاه‌های خدمات‌رسان موظف به حمایت از بخش‌های تولیدی و صنعتی می‌شدند.

مدیران ارشد کهگیلویه و بویراحمد در نشست‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید علاوه بر اینکه سیستم بانک و دستگاه‌هایی مانند آب، برق و گاز را موظف به همراهی با تولید و صنعت کردند بلکه با تصویب تسهیلات کلانی، پول و اعتبار به آنها تزریق کردند و همین باعث شد حدود ۴۰ واحد شاید هم بیشتر به چرخه اقتصادی بازگردند.

براساس گزارش فارس با بازگشت این واحدها، این روزها چرخ برخی واحدهای تولیدی و صنعتی کهگیلویه و بویراحمد به خوبی می‌چرخد و حالا زمان آن رسیده در سالی که ۱۸ روز از آن می‌گذرد تولید واحدهای کهگیلویه و بویراحمد رونق گیرد تا خوشبختی هم به مردمان این سرزمین لبخند بزند و هم استان در رونق تولید کشور نقشی ایفا کرده باشد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما