کدخبر : 161368
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت
استاندار خوزستان:

تلاش برای جلوگیری از ورد آب به شهرهای پایین دست کرخه ادامه دارد

جنوب پرس: استاندار خوزستان گفت: با استفاده از تمهیدات اندیشیده شده، در حد توان به دنبال جلوگیری از ورود آب به شهرهای پایین دست رودخانه کرخه هستیم.
3091094

به گزارش جنوب پرس ، غلامرضا شریعتی در گفتگو با خبرنگار مهر با ابراز امیدواری از کاهش خروجی رودخانه کرخه طی امروز و فردا اظهار کرد: با ایجاد فیوزپلاک و راه‌های دیگر از جمله انحراف آب و پخش سیلاب در دشت و منطقه حفاظت شده کرخه سعی کردیم از ورود آب تا حد توان به شهرها جلوگیری شود ولی به شهرهای پرخطر اعلام کردیم که زن‌ها، کودکان و سالمندان را به نقاط امن منتقل کنند.

وی افزود: دستگاه‌های دولتی، نیروهای مسلح، بسیجی و مردم در تکاپو هستند که از ورود آب به شهرها تا حد امکان جلوگیری کنند.

استاندار خوزستان بیان کرد: در رودخانه نیسان و هوفل نیز با جدیت در حال برنامه ریزی و تلاش برای باز کردن یک سری نقاط هستیم تا خروج آب به سمت تالاب از راه‌های مخلتف و با سرعت بیشتر انجام شود.

شریعتی گفت: بیشتر روستاها و شهرهای در خطر آبگرفتگی تخلیه شده‌اند اما حدود ۲۰ از مردم روستا که جمعیت قابل ملاحظه‌ای هستند، روستا را ترک نمی‌کنند ولی زنان و کودکان را از روستا دور نگه داشتند.

استاندار خوزستان بیان کرد: در این میان در چند روستا تعدادی از اهالی برای تخلیه قانع نشدند و زنان و کودکان در کنار آنها مانده‌اند ولی از طریق هلال احمر آذوقه را به آنها می‌رسانیم.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما