کدخبر : 161306
پنج شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

کلنگ‌زنی نخستین مجتمع بزرگ دهکده سلامت کشور در قشم

جنوب پرس: نخستین مجتمع دهکده سلامت کشور با حضور وزیر ورزش و جوانان درزمینی به مساحت ۱۲۲ هزار متر مربع و سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به زمین زده شد.

کلنگ‌زنی نخستین مجتمع بزرگ دهکده سلامت کشور در قشم

به گزارش جنوب پرس ، از قشم، این طرح مهم حوزه سلامت در سه فاز درمانی، گردشگری و تفریحی با هدف ارتقاء سطح سلامت جزیره و ایجاد پایگاهی برای جذب توریست و گردشگری سلامت توسط بخش خصوصی در روستای گامبرون جزیره قشم احداث می‌شود.

در این آئین، وزیر ورزش و جوانان از ساخت این طرح به‌عنوان فرصتی برای جذب توریست حوزه سلامت و ارتقاء سهم ارزآوری به کشور به‌ویژه از کشورهای حاشیه خلیج فارس نام برد.

مسعود سلطانی‌فر همچنین با اشاره به بخش مربوط به ریکاوری ورزشکاران در این پروژه و احداث زمین ورزشی در این مجتمع بزرگ، برگزاری تمرینات تیم‌های ملی در بخش‌های مختلف ورزشی از جمله فوتبال و حضور تیم‌های خارجی که به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر راه می‌یابند را از دیگر امتیازات این طرح بخش خصوصی دانست.

حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم هم در این آیین گفت: در سال رونق تولید با تمام توان از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این جزیره حمایت می‌کنیم.

وی از سرمایه‌گذاران پروژه عظیم دهکده سلامت قشم درخواست کرد که فاز نخست آن را با توجه به مسابقات جهانی در قطر تا دو سال آینده به پایان برسانند.

بنا به این گزارش؛ فاز درمانی این پروژه مشتمل بر یک بیمارستان ۶۴ تختخوابه، یک کلینیک تخصصی ارتوپدی و مرکز ریکاوری ورزشی برای جذب ورزشکاران به‌ویژه فوتبالیست‌های ساکن در کشورهای حوزه خلیج فارس است.

در فاز دوم و سوم این پروژه، ساخت یک هتل پنج ستاره و یک شهربازی و چندین طرح دیگر پیش بینی شده است.

با اتمام پروژه دهکده سلامت در قشم برای ۷۰۰ نیروی بومی به‌صورت مستقیم اشتغال زایی ایجاد خواهد شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما