کدخبر : 161298
پنج شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

پارس جنوبی نماد توانمندی‌ مهندسی کشور است

جنوب پرس: عضو شورای مشورتی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گفت: روزهایی که تحریم‌ها علیه ایران آغاز شد غربی‌ها می‌خواستند پروژه‌های پارس جنوبی متوقف شود اما خدا رو شکر پروژه‌ها متوقف نشد و امروز شاهد تکمیل اکثر فازهای پارس جنوبی هستیم.

پارس جنوبی نماد توانمندی‌ مهندسی کشور است

به گزارش جنوب پرس ، از شهرستان عسلویه، سردار رستم قاسمی صبح امروز در بازدید از فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پارس جنوبی نماد توانمندی‌های مهندسی کشور است و پارس جنوبی تبلور غرور ملی ایرانیان است.

عضو شورای مشورتی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) افزود: امام راحل همیشه تاکید داشت که ما می‌توانیم و تکمیل فازهای پارس جنوبی نشان داد که ما می‌توانیم و در حال حاضر جهادگران صنعت نفت نشان دادند که کلمه ما می‌توانیم به ما توانستیم تبدیل شده است.

وی ابراز کرد: روزهایی که تحریم‌ها علیه ایران آغاز شد غربی‌ها می‌خواستند پروژه‌های پارس جنوبی متوقف شود اما خدا رو شکر پروژه‌ها متوقف نشد و امروز شاهد تکمیل اکثر فازهای پارس جنوبی هستیم و این موضوع نشانگر توانمندی صنعت ایران است.

وزیر نفت دولت دهم با اشاره به بازدید رهبر انقلاب در سال ۹۰ از مجموعه پارس جنوبی در شهرستان عسلویه تصریح کرد: در سفر مقام معظم رهبری، ایشان تصمیم‌هایی را گرفتند و امروز با توجه به آن تصمیم‌ها و توصیه‌های ایشان شاهد برداشت حداکثری از پارس جنوبی هستیم.

وی تصریح کرد: ناحیه دو پارس جنوبی درست در زمانی شروع شد که من یادم هست رئیس جمهور وقت آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های فلج کننده علیه ایران شروع می‌شود و بسیاری از امکانات و تجهیزاتی که قرار بود از خارج از کشور به ایران بیاید به ما ندادند ولی همه این فازها توسط ایرانیان ساخته شد.

عضو شورای مشورتی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) افزود: قطعا در شرایط کنونی می‌توان گفت امروز ما در صنعت نفت وابستگی بسیار کم به کشورهای دیگر داریم و در برخی حوزه‌ها نیز اصلا وابستگی نداریم و این حاصل تلاش و زحمات جوانان ایرانی است که در کشور صورت گرفته و دولت‌های مختلف در آن نقش داشته‌اند.

وی بیان کرد: تحریم‌ها یک ظلم بزرگ به مردم ایران است و غربی‌ها قوانین بین‌المللی را زیر پا می‌گذارند حتی در مواردی همچون دارو و غذا هم که می‌گویند ایران تحریم نیست دروغ می‌گویند و این یک دروغ بزرگ است.

وزیر اسبق نفت ادامه داد: با وجود این تحریم‌ها، همه جوانان ایرانی و صنعت‌گران و مهندسان کشورمان توانستند تهدیدهای تحریم را تبدیل به فرصت کنند و پارس جنوبی امروز نتیجه این اقدامات و تصمیمات است.

قاسمی خاطرنشان کرد: ایران کشور جوانی است و توانمندی و هوش استعداد ایرانی‌ها در دنیا زبانزد است. در همه حوزه‌ها و بخش‌ها استعداد ایرانی را می‌بینید و امروزه بخش بزرگی از پارس جنوبی که می‌بینید نتیجه توانمندی ایرانیان و مهندسان ایرانی است و در شرکت‌های دانش بنیان و عرصه‌های مختلف این توانمندی و استعداد به عینه دیده می‌شود.

 منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما