کدخبر : 161276
چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
فاقددیدگاه
پرینت

امدادرسانی به روستاها و مناطق سیل‌زده کهگیلویه و بویراحمد با پایداری وضعیت جوی

جنوب پرس: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با پایدار شدن و بهبود وضعیت جوی کار امدادرسانی مجدد به روستاها و مناطق سیل زده استان از طریق بالگرد آغاز شده است.

امدادرسانی به روستاها و مناطق سیل‌زده کهگیلویه و بویراحمد با پایداری وضعیت جوی

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، علی‌محمد احمدی پیش از ظهر امروز در خصوص وضعیت استان کهگیلویه و بویراحمد پس از بارش‌های اخیر گفت: در پی بارش‌های اخیر شاهد طغیان رودخانه‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد بودیم، ضمن اینکه برای برخی مراکز شهری مشکلات ایجاد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در فاصله بین موج اول تا موج دوم بارش‌ها از طریق بالگرد توانستیم به ۱۲۰ روستایی که راه ارتباطی آنها قطع شده خدمت‌رسانی کنیم که در موج دوم هم راه ارتباطی  برخی روستاهایی که بازگشایی کرده بودیم براثر طغیان رودخانه  و مسیل‌ها مجددا بسته شدند.

وی تصریح کرد: با عنایت به اینکه تمهیدات لازم از سوی شورای مدیریت بحران از قبل اتخاذ شده بود چند فروند بالگرد را در فرودگاه یاسوج مستقر کرده بودیم و مواد غذایی، پتو، آشامیدنی و لوازم پزشکی به روستاهای بحران زده ارسال شد.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: امروز شاهد شرایط پایداری جوی در منطقه هستیم که امیدواریم پایداری جوی فرصتی باشد تا گروه‌های امدادی به وسیله بالگرد بتوانند به مناطقی که دسترسی به آنها از طریق زمینی ممکن نیست امکانات و تجهیزات لازم را منتقل کنند.

احمدی با بیان اینکه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان همواره در آماده باش کامل است، گفت: سازه‌های مخزنی استان مانند سدکوثر و سد شاه قاسم و دیگر ذخایر آبی استان پر شده و وضعیت آنها را کنترل می‌کنیم چرا که بارش‌های بهاری را خواهیم داشت .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مناطقی مانند قلعه رئیسی، سرفاریاب، دیشموک و کاکان روز گذشته در پی بارش‌ها دچار مشکلاتی شدند که امدادرسانی به این مناطق آغاز شده و اوضاع تحت کنترل است.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت محور یاسوج-شیراز گفت: ریزش و رانش زمین موجب مسدود شدن این محور شد و راهسازی استان به مدت یک هفته است شبانه‌روز تلاش می‌کند هر چه سریع‌تر این محور بازگشایی شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما