کدخبر : 161204
یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
فاقددیدگاه
پرینت

انتصاب مدیران زن در هرمزگان به ۳۰ درصد رسید

جنوب پرس: مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان از افزایش انتصابات مدیران زن این استان به ۳۰ درصد خبر داد.

 انتصاب مدیران زن در هرمزگان به ۳۰ درصد رسید

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، نازنین شیبانی با بیان اینکه انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی نسبت به گذشته افزایش چشمگیری یافته اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی فرصتی را برای بروز استعدادهای بانوان فراهم کرده و بانوان در عرصه مدیریتی می‌توانند پیش از بیش تلاش کنند.

وی با اشاره به وجود تفکر مردانه در انتصابات و عدم باور اکثریت به توانایی زنان افزود: همچنان در جامعه ما تفکر مردانه حکم فرماست و عده‌ای بر این باورند که مردان مدیریتی بهتر دارند.

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان تصریح کرد: ساختار عرصه‌های مدیریتی و سیاستگذاری‌ها در کشور ما، یک ساختار مردانه است و تعصبات سنتی در مقابل زنان برای گرفتن پست‌های مدیریتی وجود دارد.

شیبانی با ابراز خرسندی از انتصاب بانوان فعال و چهره‌های علمی توانمند در حوزه‌های مختلف ادامه داد: توازن جنسیتی و عدالت یکی از شاخص‌های توسعه پایدار در هر جامعه‌ای محسوب می‌شود و انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی نشان از توسعه‌یافتگی آن جامعه است.

وی اضافه کرد: انتصابات مدیران زن با تاکید و نگاه ویژه استاندار هرمزگان بوده و تا کنون ۸۴ پست‌ مدیریتی استان به زنان  واگذار شده است.

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان  گفت: هفت نفر از مدیران‌کل دستگاه‌های اجرایی، ۲۹ نفر از معاونین مدیران‌کل، چهار رئیس ستاد در ادارات‌کل و ۴۵ نفر از روسای ادارات‌کل شهرستانی هرمزگان به بانوان اختصاص دارد.

این مقام مسوول در پایان سخنان خود با تاکید بر اهمیت مهارت محوری، اظهار کرد: بهترین پشتوانه زنان برای ورود به عرصه‌های مدیریتی، فعالیت موثر و نشان دادن عملکرد مثبت به جامعه است که این شاخص مهر تاییدی برای رسیدن به شایسته سالاری بانوان است .

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما