کدخبر : 161196
یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
فاقددیدگاه
پرینت

جنوب پرس: با افزایش خروجی سد دز به بیش از یک‌هزار و ۸۰۰ مترمکعب در ثانیه و شکستن سیل‌بندها، سیلاب وارد تعدادی از روستاهای مسیر بامدژ اهواز شد و سایر روستاهای بخش مرکزی نیز در معرض سیل قرار دارند.

ورود سیل به روستاهای «بامدژ» اهواز/ مردم از نیروهای امدادی تقاضای کمک کردند

به گزارش جنوب پرس ، از اهواز، با تکمیل مخزن سد دز و افزایش شدید دبی رودخانه، سیلاب وارد برخی از روستاهای مسیر بامدژ در بخش مرکزی اهواز شد.

تاکنون گزارش‌ها از زیر آب رفتن روستاهای بامدژ، سید نبی، سید یدیم و سید معن خبر داده است و سایر روستاهای بخش مرکزی نیز در معرض سیل قرار دارند و مردم از نیروهای امدادی درخواست کمک کرده‌اند.

 اهالی برخی از روستاهای این منطقه از روز گذشته تخلیه شدند اما احشام روستاهای سیل زده در محل باقی مانده اند و مشخص نیست چند خانوار نیز اکنون در محاصره سیلاب گرفتار هستند.

بر این اساس تاکنون ۴۰۰ نفر از اهالی روستاهای بامدژ در اردوگاه شهر الهایی اهواز اسکان داده شده‌اند و طبق پیش‌بینی مهاوی شهردار الهایی، این تعداد امروز به بیش از هزار نفر خواهد رسید.

مدیرعامل سد و نیروگاه دز امروز از افزایش خروجی سد دز به یک‌هزار و ۸۰۰ مترمکعب خبر داد و به مردم شهرها و روستاهای پایین دست هشدار داد که باید از اطراف رودخانه دز فاصله بگیرند.

کمبود ماشین‌آلات در روستاهای در معرض سیل

در آن‌سوی بخش مرکزی اهواز و در نزدیکی رودخانه کارون نیز مزارع کشاورزی وسیعی به زیر آب رفته است؛ فضلی دهیار روستای یکاویه یک می‌گوید: سیلاب تمامی زحمت کشاورزان و محصولات ما را از بین برد و اکنون نیازمند تجهیزات برای محافظت از منازل خود هستیم.

این درحالی است که فرمانداری اهواز در روزها و هفته‌های گذشته بر انجام تمهیدات ویژه برای مقابله با سیل احتمالی در ۱۳ روستای مسیر بامدژ تأکید کرده بود اما دهیاران همواره از کمبود ماشین‌آلات و تجهیزات گلایه داشتند.

به گزارش جنوب پرس ، در پی تکمیل مخازن سدهای خوزستان غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان شب گذشته از موافقت وزیر کشور با اعلام وضعیت فوق‌العاده در استان خوزستان خبر داد و گفت: با توجه به آورد آب و خروجی سدها نیاز است بیش از ۳۶ روستا در حوزه دز و ۲۰ روستا در حوضه کرخه تخلیه شوند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما