کدخبر : 161184
یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

افزایش ۳۵ درصدی ذخیره‌سازی میوه تنظیم بازاری در هرمزگان

جنوب پرس: بندرعباس - مدیر تعاون روستایی هرمزگان گفت: میزان ذخیره سازی میوه تنظیم بازار در ایام نوروز نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.
افزایش ۳۵ درصدی ذخیره‌سازی میوه تنظیم بازاری در هرمزگان

به گزارش جنوب پرس ، سیروس اسدپور صبح شنبه در حاشیه بازدید از مراکز توزیع میوه تنظیم بازاری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تأمین و ذخیره سازی میوه شب عید را برای روزهای پایان سال و ایام نوروز در دستور کار تعاون روستایی قرار گرفت، اظهار کرد: مقدار ذخیره میوه و مرکبات مورد نیاز مردم هرمزگان برای ایام پایان سال و عید نوروز حدود ۳۵ درصد بیش از میزان عرضه شده و مصرف سال گذشته است.

وی با بیان اینکه روزانه قیمت‌های میوه تنظیم بازاری رصد می‌شود، تصریح کرد: با ورود شبکه توزیع میوه توسط تعاون روستایی قیمت‌ها نه تنها متعادل شده بلکه از نرخ اولیه نیز پایین‌تر آمده است بطوریکه سیب درختی از ۶ هزار و ۸۰۰ به ۶ هزار تومان تعدیل داده شد.

اسدپور قیمت عرضه سیب درختی و پرتقال را ۲۰ درصد کمتر از بازار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر پرتقال با نرخ ۴ هزار و ۲۰۰ تومان و سیب درختی با نرخ ۶ هزار تومان جهت مصرف کننده در مراکز توزیع عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه بر توزیع میوه شب عید نظارت می‌شود افزود: سامانه‌ای نیز امسال برای نظارت کامل بر توزیع میوه شب عید ایجاد شده که مشخصات مراحل و اشخاص توزیع کننده میوه در آن وجود دارد.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان با تاکید بر اینکه باید از شبکه تعاون روستایی حمایت شود که بتوانند به موقع وارد بازار شده و به دولت کمک کنند بیان کرد: امسال به اتحادیه‌های روستایی نقش بیشتری برای تأمین میوه شب عید داده شد.

وی افزود: پرتقال والنسیا ۴ هزار و ۲۰۰ تا ۵ هزار و ۱۰۰ تومان و سیب درختی ۷ هزار و۵۰۰ تومان از باغداران استان و خارج استان برای ذخیره سازی میوه تنظیم بازار شب عید خریداری شد.

اسدپور گفت: بیش از ۷۰ مرکز عرضه میوه شب عید در سراسر استان متشکل از صنوف، غرفه‌ها میادین تره بار و غرفه‌های تعاون روستایی در حال عرضه میوه هستند

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما