کدخبر : 161170
یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
فاقددیدگاه
پرینت

گردشگری محور توسعه استان بوشهر است/ حضور انبوه مسافران نوروزی

جنوب پرس: بوشهر - استاندار بوشهر از حضور گسترده مسافران نوروزی در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: گردشگری محور توسعه استان بوشهر است.
گردشگری محور توسعه استان بوشهر است/ حضور انبوه مسافران نوروزی

به گزارش جنوب پرس ، عبدالکریم گراوند صبح یکشنبه در بازدید از مراکز راهنمایی و اسکان مسافران نوروزی بردخوناظهار داشت: استان بوشهر میزبان خیل عظیم گردشگران در ایام نوروز است و یکی از استان‌های برتر در این زمینه محسوب می‌شود.

وی به جاذبه‌های مختلف و متنوع گردشگری در استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: محور توسعه استان بوشهر، بخش گردشگری است و باید زمینه توسعه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان بوشهر بیش از پیش فراهم شود.

بخشدار بردخون اظهار داشت: بخش بردخون دارای جاذبه‌های گردشگری و موقعیت ویژه ای برای حضور مسافران و گردشگران در فصول مختلف سال است که اگر زیرساخت‌های لازم ایجاد شود زمینه تبدیل به قطب گردشگری استان را دارد.

علی اخلاقی افزود: بخش بردخون دارای یک مرکز بوم‌گردی در روستای نره‌کو و روستای هدف گردشگری سجادیه است که امیدواریم در آینده شاهد توجه به روستاهای دیگر بخش در زمینه گردشگری باشیم.

وی خواستار توجه مسئولان به جاذبه‌های گردشگری بردخون شد و گفت: بردخون سابقه‌ای درخشان در زمینه فرهنگی و مذهبی دارد و بزرگان زیادی از این دیار برخاسته‌اند که انتظار داریم با حمایت مسئولان زمینه رشد و توسعه بیش از پیش آن فراهم شود.

اخلاقی اضافه کرد: دو خانه هلال در بخش فعالیت می‌کنند که امیدواریم با همکاری و حمایت مسئولان شهرستان و استان شاهد راه اندازی و فعالیت‌های مراکز دیگر خانه هلال و هلال احمر در منطقه باشیم.

عبدالخالق قایدی شهردار بردخون نیز گفت: محیط زیست به زودی بوستان هکتاری در حاشیه بوستان امید احداث کند که انتظار است محیط زیست بوستان را در ادامه بوستان امید احداث کند تا مردم از آن بهره مند شوند.

ظهیر محمودی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون نیز گفت: برای بازسازی و ساماندهی سالن کانون شهید نامدار به عنوان تنها سالن همایش‌های شهر اعتباری معادل ۳ میلیارد ریال پیش بینی شده که نیازمند حمایت هستیم.

مسئول خانه هلال بردخون نیز گفت: از ابتدای تعطیلات تاکنون حضور مسافران به منطقه مناسب بوده اما در چند روز گذشته به دلیل وضعیت جوی سفرها کاهش چشمگیری داشته است.

حسن بردستانی افزود: با توجه به اینکه همواره در این منطقه شاهد وقوع حوادث جاده‌ای و تلفات انسانی هستیم و مرکز پیشرفته‌ای برای کمک رسانی به مصدومان وجود ندارد انتظار داریم خانه هلال بردخون ارتقا یابد و نمایندگی هلال احمر در بخش راه اندازی شود.

در این بازدید استاندار ضمن بررسی وضعیت مراکز اسکان و راهنمایی مسافران بخش بردخون، میثاق نامه نوزدهمین دوره طرح ملی خدمات نوروزی سازمان هلال احمر (بهرفت) در پست ایمنی و سلامت سردار شهید بردستانی بردخون را امضا نمود و با تقدیم هدایایی از دست‌اندرکاران مراکز انتظامی، هلال احمر و اسکان منطقه تقدیر کرد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما