کدخبر : 161155
سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
فاقددیدگاه
پرینت

تخریب ۱۸ دهانه آب نما و پل مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد

جنوب پرس: مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بارندگی‌ها خسارتی را به احشام عشایر وارد کرده، گفت: 18 دهانه آب نما و پل مناطق عشایری گچساران و کهگیلویه تخریب شد.

تخریب 18 دهانه آب نما و پل مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، مجید علی‌پور در خصوص وضعیت عشایر در بارندگی‌های شدید روز گذشته تاکنون گفت: ۱۲ خانوار عشایری در مسیر کوچ تنگ پیرزال در معرض خطر بودند که جا به جا و در روستاهای اطراف استقرار یافتند.

مدیرکل امور عشایری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۴ خانوار عشایری هم در شهرستان کهگیلویه گرفتار شده بودند که جاده‌های آنها بازگشایی و به آنها خدمت‌رسانی شد.

وی با اشاره به خسارت به دام‌های عشایر گفت : عشایر مناطق زیرگچ، قلعه دژ چپر و دارگنجی شهرستان کهگیلویه دچار تلفات دامی شدند که ما قبلا به عشایر توصیه کردیم که دام‌های خود را بیمه کنند.

این مسؤول عنوان کرد: ۳۰۰ هزار راس دام عشایر بیمه شده و در صورتی که احشام تلف شده بیمه باشند خسارت آنها پرداخت می‌شود.

علی‌پور با اشاره به اینکه در پایان اسفند ماه تمام جاده‌های عشایری برای کوچ عشایر در بهار بازگشایی و آماده شده بود، گفت: بارندگی‌های شدید خسارتی به این جاده‌ها وارد کرد و تا پایان بارندگی‌ها جاده‌ها مسدود شدند.

وی با اشاره به اینکه ۴ هزار و ۲۰۰ متر جاده‌های عشایری استان گفت: بارندگی خسارتی را به جاده‌ها، ابنیه فنی عشایری وارد کرد و ۱۸ دهانه آب نما و پل در مناطق عشایری گچساران و کهگیلویه تخریب شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما