کدخبر : 161078
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰
فاقددیدگاه
پرینت

نیازمند ثبات مدیریت در مسائل علمی هستیم

جنوب پرس: عضو هیات علمی مرکز تحقیقات مخابرات ایران گفت: در زمینه مسائل علمی در کشور نیازمند ثبات مدیریت هستیم.

نیازمند ثبات مدیریت در مسائل علمی هستیم

به گزارش جنوب پرس ، از لامرد، صادق خواجه احسنی عصر امروز در نشست حلقه‌های صالحین پایگاه مقاومت بسیج مسلم ابن عقیل لامرد با اشاره به دستاوردهای کشور درزمینهٔ ساخت ماهواره اظهار داشت: ماهواره یک جسمی است که بسیار حساسیت دارد و ساخت آن کار ساده‌ای نیست و مسیر سختی برای ساخت آن باید گذارند.

وی افزود: حتی برخی کشورها مانند روسیه و چین نیز که از کشورهای سرشناس در پرتاب ماهواره بوده یک‌شبه موفق به انجام این کارها نشدند.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات مخابرات ایران گفت: برای کشور به‌صرفه‌ترین راه این است که خودش به این تکنولوژی دست پیدا کند و امیدواریم در سال آینده به مشکل برخورد نکرده و بتوانیم چند ماهواره را ارسال کنیم.

خواجه احسنی بابیان اینکه باید ثبات مدیریت نسبت به مسائل علمی در کشور وجود داشته باشد تصریح کرد: اقتدار و قدرت علمی که ساخت ماهواره و پرتاب آن به کشور می‌دهد بسیار است.

مدیر پیشین گروه مخابرات فضایی و زمینی ماهواره دانشگاه شریف در خصوص سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص سال ۹۸ نیز خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب نوید اتفاقات خوب در سال ۹۸ دادند و اگر همه مردم و مسوولان همت کنند به‌طور یقین اتفاقات خوبی رخ داده و کارهای بزرگی می‌شود انجام داد که کشور را بی‌نیاز کند.

به گزارش جنوب پرس ، صادق خواجه احسنی از جوانان نخبه لامردی آذرماه سال ۹۷ به‌عنوان شش جوان نخبه ایرانی، توسط تولیت آستان قدس رضوی نشان جوان رضوی دریافت کرده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما