کدخبر : 161070
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

نجات جان ۴ نفر در آب‌های ساحلی بندرعباس

جنوب پرس: بندرعباس - مدیرعامل آتش‌نشانی بندرعباس از نجات جان ۴ نفر در ساحل و آب‌های ساحلی این شهر خبر داد.
نجات جان ۴ نفر در آب‌های ساحلی بندرعباس

به گزارش جنوب پرس ، فرجام دانش ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: به دنبال پوشش هرچه بهتر خدمات ایمنی در شهر بندرعباس، چند سالی است که سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس اقدام به راه‌اندازی ایستگاه امداد و نجات ساحلی کرده است.

وی با اشاره به ورود حجم قابل توجهی از گردشگران در ایام نوروز به بندرعباس، افزود: علاوه بر این ایستگاه، طی ایام نوروز تیم‌های نجات غریق ساحلی نیز در بخش‌های پربازدید ساحل نیز استقرار می‌یابند.

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با بیان اینکه امسال تعداد این تیم‌های نجات غریق شش مورد بوده که در بخش‌های مختلف استقرار یافته‌اند، ادامه داد: از ابتدای شروع سفرهای نوروزی تاکنون جان چهار نفر توسط تیم‌های نجات غریق نجات داده شده است.

دانش با تشریح این حوادث که طی سه عملیات انجام شده است، گفت: نخستین مورد از این حوادث که در ساحل سورواتفاق افتاد، منجر به نجات جان یک نوجوان کم سن و سال از مرگ حتمی شد.

وی اظهارداشت: در موردی دیگر نیز جان دو سرنشین قایق بادی که در دریای طوفانی اقدام به قایق سواری در آب‌های ساحلی کرده بودند و بر اثر وزش باد شدید از ساحل فاصله زیادی گرفته بودند، نجات داده شد.

این مقام مسئول در ادامه نیز عنوان کرد: در موردی دیگر نیز یک فرد در بخشی از ساحل اقدام به شنا کرده بود و با بروز حادثه، تیم نجات غریق مستقر در آن منطقه، جان فرد مورد نظر را نجات داده است.

دانش با اشاره به مکان‌های استقرار ناجیان غریق، گفت: پارک غدیر (روبروی باشگاه چمران)، پارک غدیر (محدوده زیر پرچم)، ساحل کپشکن، ضلع غربی اسکله شیلات، ضلع شرقی پلاژ بانوان و انتهای خیابان جهانگردی نقاطی هستند که توسط ناجیان غریق پوشش داده می‌شود.

وی در عین حال تاکید کرد: با توجه به خطرات موجود، از همه کسانی که تمایل به شنا در ساحل شهر بندرعباس را دارند تقاضا می‌شود حتماً در مکان‌هایی که ناجیان غریق حضور دارند، شنا کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما