کدخبر : 161057
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

انجام ۹۴۲هزار نفر سفر دریایی در هفته اول طرح نوروزی ۹۸/ بیش از ۱۲۱ هزار خودرو جابجا شد

جنوب پرس: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از انجام 942هزار نفر سفر دریایی در هفته اول طرح نوروزی 98 خبر داد و گفت: در این مدت، بیش از 121 هزار دستگاه خودرو جابجا شده است.

انجام 942هزار نفر سفر دریایی در هفته اول طرح نوروزی 98/ بیش از 121 هزار خودرو جابجا شد

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس و به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، اله‌مراد عفیفی‌پور عصر امروز از انجام ۹۴۲ هزار نفر سفر دریایی و جابجایی بیش از ۱۲۰هزار دستگاه خودرو از طریق بنادر مسافری و چندمنظوره این استان طی یک هفته نخست اجرای طرح نوروزی ۹۸ خبر داد.

وی با بیان جزئیاتی در این رابطه اظهار داشت: طی هفت روز نخست اجرای طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۹۸ که از بیست و پنجم اسفند ماه آغاز شده است، جابجایی ۹۴۲ هزار و ۱۴۲ نفر -سفر  مسافر و گردشگر از طریق بنادر مسافری و اسکله‌های تفریحی و گردشگری در استان هرمزگان به ثبت رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: مقصد عمده مسافران نوروزی بیشتر جزایر کیش، قشم و هرمز بوده است و بیشترین حجم جابجایی مسافر مربوط به روز دوم فروردین است که طی یک روز، ۲۵۳ هزار و ۶۲۸ نفر سفر انجام شد.

عفیفی‌پور ابراز داشت: از ۲۵ اسفند تا پایان روز دوم فروردین که بازه زمانی یک هفته ای را شامل می‌شود، ۱۲۱هزار و ۱۹۴ دستگاه خودرو نیز از طریق شناورهای لندینگ کرافت از سرزمین اصلی به مقصد جزایر قشم و کیش و بالعکس جابجا شده اند که بیشترین حجم جابجایی خودرو در روز دوم فروردین با رقمی بالغ بر ۳۴ هزار و ۸۲۲ دستگاه به ثبت رسیده است.

وی اضافه کرد: طی هفت روز گذشته، ۸ هزار و ۹۴۲ سفر دریایی(تردد شناورهای مسافری) در ۱۰ مسیر مجاز بین بنادر و جزایر استان هرمزگان صورت گرفته است .

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان افزود: طی این مدت در مجموع بالغ بر ۱۸۷ هزار و ۶۸ نفر از شناورهای تفریحی برای انجام گشت‌های دریایی بهره‌مند شدند و ۱۸ هزار و ۵۹۰ مورد تردد شناورهای تفریحی به ثبت رسید.

عفیفی‌پور بیان داشت: در طرح نوروزی سال ۹۸ که از ۲۵ اسفند گذشته آغاز شده و تا ۱۷ فروردین ماه جاری ادامه دارد، خدمات‌رسانی ۱۱۹ فروند شناور با ظرفیت درجای ۶۰۰۰ صندلی و  ۲۸۸۰ خودرو طی هر بار سفر، جابجایی مسافر و خودرو را به جزایر استان هرمزگان برعهده دارند.

گفتنی است، استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت‌های دریایی ایران زمین هر ساله پذیرای میلیون‌ها میهمان نوروزی از اقصی نقاط این سرزمین است که در ایام بهاری چند صباحی را در دامن آب‌های فیروزه ای خلیج فارس سپری می کنند؛ به‌گونه ای که بنادر مسافری این استان بیش از ۹۵ درصد از کل حمل و نقل مسافران دریایی کشور و حدود۱۰۰ درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج‌فارس را پشتیبانی می‌کنند و حجم عمده این مسافرت‌ها نیز در تعطیلات نوروزی انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش، میهمانان نوروزی علاقه‌مند به سفرهای دریایی هم اکنون می‌توانند برای سفر به جزایر قشم، هرمز و لارک از بندر شهید حقانی بندرعباس و برای سفر با خودرو به جزیره قشم از مسیر دریایی بندر پل- بندر لافت استفاده کنند.

بنادر لنگه، چارک و آفتاب در غرب هرمزگان نیز برای سفر مسافر و خودرو به جزیره کیش آماده خدمات‌رسانی به مسافران دریایی هستند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما