کدخبر : 161052
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

فارس رتبه پنجم در تردد جاده‌ای کشور/مرودشت-شیراز پر تردد‌ترین محور فارس

جنوب پرس: مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: پرتردد‌ترین محور‌ استان فارس در روز گذشته محور مرودشت به شیراز بود.

فارس رتبه پنجم در تردد جاده‌ای کشور/مرودشت-شیراز پر تردد‌ترین محور فارس

به گزارش جنوب پرس ، از شیراز به نقل از  مرکز مدیریت حمل و نقل جاده ای استان فارس، حمید احمدی اظهار داشت: بر اساس داده های دریافتی از سامانه های هوشمند مرکز مدیریت راه ها و شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمامی محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

وی افزود: در مجموع تردد های جاده ای ۲۴ ساعت گذشته کشور، استان فارس پس از تهران، مازندران، البرز و گیلان در رتبه پنجم قراردارد.

احمدی ادامه داد: طی شبانه روز گذشته در مجموع حدود ۶۰ هزار خودرو وارد استان و حدود ۶۶ هزار خودرو از استان خارج شده است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس اظهار کرد: پر تردد ترین محور ورودی استان محور شهرضا-آباده و پر تردد ترین خروجی محور کازرون- بوشهر است.

وی بیان کرد: سه محور پر تردد استان به ترتیب مرودشت- شیراز، شیراز- مرودشت  و کمربندی اکبرآباد-شیراز است.

احمدی گفت: اوج تردد محورهای استان در ساعت ۱۸ تا ۱۹ و محور مرودشت- شیراز بالاترین تردد در ساعت اوج را داشته است. متوسط تردد ساعتی در جاده های استان ۴۵۵ خودرو  و متوسط سرعت ۸۵ کیلومتر برساعت بوده است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس تصریح کرد: از دروازه های شهر شیراز ۱۱۲هزار خودرو وارد و ۱۲۴ هزار خودرو خارج شده است که پرتردد ترین ورودی محور مرودشت-شیراز و پرتردد ترین محور خروجی  شیراز-مرودشت بوده است.

وی گفت: از ابتدی طرح نوروزی (۲۳ اسفند ۹۷) تا روز گذشته ۱۹ هزار سفر انجام شده که در مجموع ۲۴۶ هزار مسافر جابجا شده اند.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس افزود: از ابتدای طرح نوروزی ۱۱۷ سفر راهیان نور انجام شده و در مجموع چهار هزار و  ۸۴۱ نفر به مناطق جنگی سفر کرده اند.

احمدی ادامه داد: در بخش پیش فروش بلیط‌ها نوروزی تا امروز ۳۴ هزار بلیط بصورت حضوری و ۱۸ هزار بلیط بصورت غیرحضوری و در مجموع ۵۱ هزار بلیط صادر شده است.

به گزارش جنوب پرس ، آمارها نشان می دهد در سال های گذشته بیش از ۶۰ درصد تصادفات در محدوده  ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق افتاده است که لازم است هموطنان عزیز با آگاهی نسبت به موضوع، در این محدوده احتیاط و دقت بیشتری در رانندگی داشته باشند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما