کدخبر : 161047
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت

بیش از ۷ میلیون مسافر از جاذبه‌های گردشگری کشور بازدید کردند

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر نوروزی از ۲۵ اسفند ۹۷ تاکنون از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری کشور بازدید کرده‌اند.

بیش از ۷ میلیون مسافر از جاذبه‌های گردشگری کشور بازدید کردند

به گزارش  خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ولی تیموری در مراسم آغاز به کار نوروزگاه مشهد با بیان اینکه ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر نوروزی از ۲۵ اسفند ماه ۹۷ تاکنون از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری کشور بازدید کرده‌اند، گفت: در همین مدت، ۷ میلیون نفر شب – اقامت هم در کشور گزارش شده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: امسال با توجه به وضعیت آب و هوایی، شرایط پراکندگی مسافران نوروزی متفاوت است و از سوی دیگر در روزهای اول نوروز مردم دوست دارند در خانه خود بمانند.

وی بیان کرد: با توجه به بارندگی‌های رخ داده و گذر از آب و هوای زمستانی پیش‌بینی می شود که اوج سفرهای نوروزی در کشور طی روزهای آینده رقم بخورد.

تیموری با بیان اینکه گردشگری ابزاری برای رونق تولید است، افزود: گردشگری حوزه کسب و کارهای کوچک است که می‌توان در آن با هزینه و سرمایه‌ای کم اشتغال ایجاد کرد و از این منظر می‌تواند ابزاری برای رونق تولید ملی باشد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: توسعه گردشگری تقاضا برای تولید را تحریک کرده، چراکه هر یک گردشگر به شکل مستقیم و غیرمستقیم ۱۱ شغل ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/ ۷۰۰۳۱/

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما