کدخبر : 161028
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
فاقددیدگاه
پرینت

رونق تولید نیازمند عزم جهادی است

جنوب پرس: امام جمعه شهرستان قشم رونق تولید را حل کننده بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی دانست و گفت: رونق بخشی به تولید و فعال‌سازی کارخانه‌های تعطیل نیازمند عزم جهادی مسوولان است.

 رونق تولید نیازمند عزم جهادی است

به گزارش جنوب پرس ، از قشم، حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم ظهر امروز در نخستین نمازجمعه سالجاری شهرستان قشم اظهار داشت: عملیاتی شدن شعار «رونق تولید» در سال‌جاری به حل بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور منجر می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم عزم جهادی مدیران در فعال‌سازی کارخانه‌های تعطیلی و نیمه تعطیل، افزود: توجه به این مسئله می‌تواند با جذب سرمایه و نیروی کار، بخش بزرگی از مشکلات اشتغال و معیشت جامعه را سامان دهد.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: امسال سال فرصت‌ها است و باید با رفع نواقص موجود و رونق بخشی به تولید کشور، تدبیرهای نادرست را اصلاح و تحریم‌ها به فرصتی برای جهش اقتصادی کشور تبدیل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین تارم خودکفایی در حوزه صنایع دفاعی و تبدیل شدن ایران به قدرت نظامی برتر منطقه نمونه‌ای موفق از تبدیل تهدید و تحریم به فرصتی برای پیشرفت و سازندگی دانست که باید سایر بخش‌ها از آن الگوبرداری کنند.

وی قطع امید و دلبستگی از بیگانگان، بکارگیری ظرفیت‌های ملی نظیر نسل جوان و خط مشی قرار دادن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را از مهمترین مولفه‌های رونق تولید برشمرد و اضافه کرد: قرار داشتن در جنگ اقتصادی همه‌جانه با دشمن، حقیقتی است که بایست مبنای اقدامات مردم و مسوولان قرار گیرد.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: مسوولان باید همواره برجام، بدعهدی و خیانت‌های آمریکا و اروپا را به عنوان تجربه‌ای جاوید مدنظر قرار دهند و بر توان و ظرفیت‌های داخلی برای حل مشکلات متکی باشند.

حجت الاسلام والمسلمین تارم با تاکید بر لزوم ارتباط با تمامی کشورهای جهان، اظهار داشت: هرگونه ارتباط با بیگانگان باید با هوشیاری، حفظ اصول و منافع نظامی اسلامی به همراه پرهیز از اعتماد به آنان باشد.

وی حضرت زینب(س) را قهرمان کربلا دانست و با تسلیت‌گویی سالروز وفات شهادت‌گونه آن حضرت، بیان کرد: جامعه اسلامی نیازمند الگوگیری از روحیه حقیقت‌گویی، حراست از اصول اسلامی و ترویج معارف عاشورایی از سوی حضرت زینب(س) است.

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه نخست نمازجمعه مبحث عهدنامه مالک اشتر را پی‌گرفت و افزود: مسوولان باید حسن سابقه و دین‌مداری افراد را ملاک گزینش و بکارگیری آنان قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین تارم کاهش هزینه‌های کشور، کمک‌رسانی بیشتر به نظام اسلامی در تحقق اهداف و آرمان‌ها، عدم دلبستگی به بیگانگان، تکیه بر توانمندی‌های داخلی بواسطه علاقه‌مندی به هم‌میهنان و نیز بیان صریح حقایق را از ثمرات استخدام افراد دین‌مدار عنوان کرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما