فرماندار در خصوص مجوز یا عدم مجوز برنامه گچساران توضیح دهد

کدخبر : 161025
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۴
امام جمعه گچساران گفت: فرماندار در خصوص مجوز یا عدم مجوز مراسم گچساران توضیح دهد.

 فرماندار در خصوص مجوز یا عدم مجوز برنامه گچساران توضیح دهد

به گزارش جنوب پرس [1] ، از گچساران، حجت‌الاسلام سید امین‌الله حجازی، ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تبریک آغاز سال جدید، اظهار کرد: سال نو و میلاد امام علی(ع) را به همه نمازگزاران و مسلمین تبریک می‌گویم.

 وی ادامه داد: سال جدید بوی علوی می‌دهد و ان‌شاءالله خداوند توفیق دهد که مسیرمان در زندگی مسیر علوی باشد وامسال، سال عزت و اقتدار برای ایران اسلامی و نیز روسیاهی برای  دشمنان باشد.

امام جمعه گچساران در ادامه با اشاره به فرمایشات حکیمانه  مقام معظم رهبری درحرم مطهر رضوی اشاره  و تصریح کرد: رهبری امسال را سال رونق تولید نام‌گذاری کرد یعنی ملت و دولت تلاش کنند که بحث تولید رونق پیدا کند چرا که  بخش قابل توجهی از فقر و بیکاری در کشور با رونق تولید کاهش خواهد یافت.

وی  با بیان اینکه دشمن تلاش کرد که ایران ناامن ترین کشور جهان باشد، گفت: با هدایت حکیمانه رهبر انقلاب و به برکت نیروهای مسلح، امنیتی، بسیجیان و … امروز ایران اسلامی از امن ترین کشورهای دنیاست.

امام جمعه گچساران گفت: صیانت و حفاظت از مرزهای فرهنگی در این زمینه لازم است و علت اینکه دشمن در همه عرصه‌ها شکست می‌خورد همین بحث عقیده، ایمان مردم و دین مردم است و دشمن تلاش دارد همین سنگر را هم نابود کند.

خطیب جمعه گچساران در ادامه ابراز کرد: در درون کشور برخی افراد نادانند و برخی هم دانسته آب به آسیاب دشمن می‌ریزند، دشمن می خواهد جوان ما وقتش را صرف ولنگاری ، رقص و پایکوبی کند و برخی دانسته در کشور همین کار را می‌کنند و به توصیه‌های رهبرانقلاب در این زمینه بی‌توجهی می‌کند و عکس قضیه هم عمل می کنند.

حجازی تصریح کرد: برخی به نام خدمت به مردم خیانت به مردم می‌کنند و مردم را عروسک و بازیچه تلقی می‌کنند و بی احترامی به مردم و تحقیر مردم را مرتبا در برنامه دارند و در کشور این مصیبت را داریم که دانسته هم می‌شود خیانت و جنایت.

وی افزود: آنهایی که می‌خواهند زن را ملعبه مردم و جوانان قرار دهند جنایتکارند و مدیر و موسس چنین جلساتی به فرموده حضرت امام راحل می شود جنایتکار است.

امام جمعه گچساران با بیان اینکه مردم را مسخره کنیم می‌شود جنایتکار، تصریح کرد: خانم‌ها نباید گول بخورند و بزک کرده بیرون بروند و در جلساتی که با پول بیت المال و اختیارات بیت المال انجام می‌شود؛کشف حجاب می‌کنند همان جلساتی که بر خلاف سیره ائمه اطهار علیهم السلام برگزار می شود که این نیز خواست دشمن است.

حجازی افزود: امام (ره) فرمودند مقام زن سر باز و لخت نیست، زن آدم ساز است و مربی انسان است و دارای شان و مقام بس بزرگی است و زن را نباید ملعبه و بازیچه قرار دارد.

وی اظهار کرد: آیا جنایتی از این بزرگتر نسبت به زن وجود دارد که زن با این مقام بزرگ را با زیورآلات سرگرم کنند و به عنوان یک ابزار و وسیله به زن نگاه کنند.

حجازی تصریح کرد: متاسفانه امروز این مسائل در کشور وجود دارد و در گچساران هم چنین مراسماتی برگزار می‌شود در حالی که حضرت امام فرمودند، که ما می خواهیم زن در مقام والای انسانی خودش باشد نه ملعبه دست برخی افراد.

امام جمعه گچساران  در ادامه خطاب به ماموران انتظامی گفت: برادران انتظامی قرص و قوی و محکم فرمایشات رهبر و حضرت امام راحل را مد نظر داشته باشید و از برگزاری چنین جلسات سوئی باید ممانعت کنید.

وی افزود: آنهایی که می‌گویند  بگذارید مردم شاد باشند، خائن هستند چرا که مردم را فریب می‌دهند و به سوی جهنم سوق می دهند و باید با دقت و با درایت، نیروی انتظامی ،سپاه، دستگاه قضایی و همه و همه فرمایشات امام و رهبری را موظفیم اجرا و با قدرت هم با این جور مسائل برخورد کنیم.

امام جمعه گچساران تصریح کرد: حق ندارد کسی زمینه ای فراهم کند تا دختران در محضر نامحرمان خودنمایی کنند و  بعد برخی‌ها هم بگویند بگذارید مردم شاد باشند.

 حجازی ادامه داد: مومن اگر مومن است باید صریح باشد اینکه جلسه‌ای تشکیل بدهند و بعد مثل همان دستوری که رضا خان داد همان کار انجام شود، رضا خان قلدر نتوانست و به زور سرنیزه هم نتوانست اما در نظام اسلامی زمینه فراهم شود تا دختر با اختیار خودش روسری اش را بردارد و جلسه ای دشمن شاد‌کن شود.

حجازی گفت: از اداره‌ای در نامه‌ای به این جشن مجوز داده شد درحالی که این جشن منفور آبروی مردم گچساران را خدشه‌دار کرد و مردم گچساران را نیز رقاصه معرفی کردند.

 خطب جمعه گچساران ادامه داد: متاسفانه مجوزی داده می‌شود که در آن مجوز نوشته شده بود با تایید شورای تامین؟و چه بنایی دارد که یک مراسم میلاد امیرالمومنین علیه السلام بخواهد مجوز شورای تامین را داشته باشد تا چند دختر جو زده بشود و روسری‌اش را بردارد.

وی تصریح کرد: آقای سرپرست فرمانداری شما وظیفه دارید به عنوان نماینده دولت اسلامی به عین احکام دین به طور شایسته رفتار کنید اگر نمی‌توانید پس کنار بروید.

 حجازی گفت: مسئولی هم می‌گوید که زورم نمی‌رسد که اگر لازم شد و مسئولین مربوطه به وظیفه شان عمل نکردند با عنایت امام زمان(عج) بی‌پرده و صریح مسائل را عنوان می‌کنم.

امام جمعه گچساران خاطرنشان کرد:  فرماندار یا اجازه داده است اگر هم اجازه نداده رسما اعلام کند و  آن کسی که نامه نوشته است به تایید شورای تامین پس تهمت زده است و دروغ گفته و باید برخورد شود.

وی افزود:در مواردی هم گفته شد که از تهران و وزارتخانه دستور داده شد که باید این برنامه برگزار شود، مگر چه خبر بود که احتیاج به اذن وزیر یا وزارت خانه دارد و احتیاج به تایید شورای تامین دارد که باید بررسی شود و عمق موضوع کشف شود.

حجازی گفت: اگر مسوولان به وظیفه شرعی شان عمل نکنند برفرض اینکه خیلی هم حامی داشته باشد طوری صحبت خواهم کرد که خودشان کنار بروند اما بنده طلبه هستم و اخلاق را رعایت می کند تا جایی که به مبانی دینی لطمه وارد نشود.

وی گفت: این جلسه توهین به امیرالمومنین علیه السلام بود و چه نیازی به دستور وزارت بود و چه نیازی داشت اداره کل و مدیرکل در جریان باشند و دیگر چه نیازی داشت که شورای تامین تایید کند که اینها خود بحث‌ هایی هستند که به سادگی از کنارشان نخواهیم گذشت.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:  شما خیال می کنید مردم گچساران از عفاف و حجاب دست برداشته اند یعنی شما خیال می‌‌کنید مردم گچساران بی دین هستند این مردم حامی اهداف خون بچه هایشان هستند که نثار این انقلاب کرده‌اند و خواهشمند است مردم را بازی ندهید.

منبع:فارس


URLs in this post:

[1] جنوب پرس : http://jpnews.ir

Copyright © 2015 جنوب پرس. All rights reserved.