کدخبر : 160973
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

نوروزی بارانی در هرمزگان

جنوب پرس: مدیرکل هواشناسی استان هرمزگان گفت: بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی نشان دهنده تاثیر یک موج بارشی جنوبی طی روزهای آغازین سال جدید در جنوب کشور است.

نوروزی بارانی در هرمزگان

سعید رنجبر شامگاه امروز در گفت و گو با خبرنگار جنوب پرس ، در بندرعباس اظهار داشت: این موج بارشی از اواخر روز پنجشنبه اول فروردین ۹۸ تا روز سه شنبه ششم فروردین سبب ناپایداری جوی و دریایی در اکثر نقاط استان هرمزگان خواهد شد.

وی افزود: این ناپایداری‌ها به صورت بارش باران گاهی همراه با رگبار باران، رعد و برق، وزش باد نسبتا شدید و مواج شدن دریا خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی هرمزگان گفت: تاثیرات موج بارشی پیش رو ابتدا به صورت پراکنده از اواخر روز پنجشنبه در غرب استان، طی روز جمعه به صورت پراکنده، شنبه تا دوشنبه در اکثر نقاط استان به صورت رگبار باران و رعد و برق پیش بینی می شود.

رنجبر بیان داشت: طی روزهای شنبه تا دوشنبه آبگرفتگی معابر عمومی، طغیان رودخانه‌های فصلی و سیلابی شدن مسیرها در اکثر نقاط استان به ویژه مناطق غربی و شرقی پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد: در حین فعالیت بارشی سامانه، وزش باد شدید جنوب شرقی با بیش از ۴۵ کیلومتر در ساعت سبب مواج و طوفانی شدن دریا با ارتفاع موج بیش از ۱۸۰ سانتیمتر خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان هرمزگان افزود: توصیه می شود با توجه به ناپایداری‌های جوی و دریایی تمهیدات لازم صورت گیرد.

منع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما