کدخبر : 160972
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت

تعطیلات نوروزی و معضل همیشگی سرویس‌های آبشار یاسوج

جنوب پرس: آبشار یاسوج یکی از مکان‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد است که البته معضلاتی در ایام نوروز دارد.

تعطیلات نوروزی و معضل همیشگی سرویس‌های آبشار یاسوج

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت ایران طی سال‌های اخیر در تعطیلات نوروزی و تعطیلات تابستان مقصد جدید گردشگران و میهمانان نوروزی است  تا از هوای مطلوب و دل‌انگیز در چشمه بلقیس چرام، شلال‌دان باشت، آبشار کمردوغ قلعه رئیسی کهگیلویه و سایر مکان‌های کردشگری در مناطق گرمسیری و ابشار یاسوج و تنگ گنجه‌ای بویراحمد و کوه‌گل و چشمه میشی و کوه‌های پر از برف دنا لذت ببرند.

کهگیلویه و بویراحمد زیبا و دیدنی را نمی‌شود در این دو نقطه گردشگری توصیف کرد باید به سرزمین چشمه‌ها و رودخانه‌ها سفر کنید و از نزدیک تمام زیبایی‌های طبیعت را در این نقطه کوچک کشور مشاهده و ملاحظه کرد.

اما طی سال‌های اخیر مسافران و گردشگران که اغلب آنها از مناطق گرمسیری کشور هستند به مناطق سردسیری بویراحمد و دنا سفر می‌کنند تا نوروز را در این مکان‌های بکر سپری کنند.

حضور بیشتر مسافران و گردشگران نیازمند فراهم شدن زیرساخت‌ها است که تا حدودی به این موضوع توجه شده است البته در این حوزه هنوز جای کار بیشتری است و انتظار می‌رود مسوولان اقدامات بهتری انجام دهند‌.

در سال‌های گذشته مسافران نوروزی که به یاسوج سفر می‌کردند و در دل طبیعت و مکان‌های بکر آن اتراق می کردند کمبود سرویس‌های بهداشتی را یک معضل می‌دانستند و این مشکل جدی انگار قرار است در نوروز ۹۸ هم همراه استان باشد.

روز گذشته به آبشار یاسوج رفتیم تا ببینم ساعت‌ها مانده به تحویل سال و آغاز نوروز چه اقدامی در این مکان شده که باز سرویس‌ بهداشتی نخستین چیزی بود که جلب توجه می‌کرد.

معضلات سرویس بهداشتی آبشار هنوز وجود داشت که البته به قول نیروی خدماتی ابشار قرار است مشکلات رفع شود و انتظار می‌رود تا قبل از روزهایی که مسافر به آبشار هجوم ببرند فکری به حال این مکان شود.

از سوی دیگر به وضعیت زباله‌های آبشار توجه شود تا بلکه استان در عید ۹۸ از مسافران کارنامه قبولی دریافت کند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما